Deli Gücük: Alacakaranlık Zamanlar Çıktı

Deli Gücük: Alacakaranlık Zamanlar çıktı.

Deri yüzen katiller, keskin nişancılar, Helenistik ormanlarda Yunan askerleri, ecinnilerin büyük anası, loğusaların musallatı, cüzamlılar, Nasrettin Hoca, Don Kişot, konuşan köpekler… ve daha başka karakterler Deli Gücük’ün eskimiş çarıkları ile yürüdüğü Osmanlı taşrasında, hasım ya da müttefik olarak karşısına çıkıyor. Dostların dermanları Gücük’ün işine yarayacak mı, orası meçhul. Zira bu kez cendere daha bir amansız, kahramanımız için…

Deli Gücük: Alacakaranlık Zamanlar Çıktı 1 – Alacakaranlik Zamanlar by TamMacera1

232 sayfalık çizgi roman kitabında 16 çizgi roman, ilüstrasyonlarla zenginleştirilmiş 3 öykü bulunuyor. Kitapta Aziz Tuna C., Murat Başekim, Özgür Kurtuluş, Emre Kuzuoğlu, Ömer Bahri Gördebak ve Can Dağ yazar olarak katılıyor. Coşkun Kuzgun, Uğur Bülent Sertçelik, Çağrı Coşkun, Murat Gürdal Akkoç, Ozan Küçükusta, Selçuk Ören, Ethem Onur Bilgiç, Murat Başol, Varol Gökdamar, Emre Yüce çizgi roman sayfalarıyla; Mert Yavaşça, Koray Kuranel, Elif Varol Ergen, Zeynep Özatalay, Melike Acar, Yıldıray Çınar, Fatih Okta, M.K. Perker ve Kenan Yarar ilüstrasyonlarıyla yer alıyor. Kitabın sonunda Can T. Yalçınkaya’nın korku çizgi romanları üzerine bir yazısı da bulunuyor.

(Deli Gücük facebook grubundaki tanıtım yazısı)

Deli Gücük Facebook grubu: link

Deli Gücük Blogu: link

Deli Gücük: Alacakaranlık Zamanlar Çıktı 2 – Deli Gucuk Gavur Mirza P1 by gereksiztara

blank

Yazar hakkında: Can Yalçınkaya

blank
Müzmin öğrenci, Punk Akademik. Avustralya'da yaşıyor ve Türk sineması ve popüler müziğinde melankoli üzerine çalışıyor. Çizgi romanlar, filmler, kitaplar, fanzinler ve saireyle haşır neşir olmayı, yazmayı ve çizmeyi seviyor.

2 Yorumlar

 1. blank

  deli gücük dergisini nereden satın alabilirim hiçbir bilgi yok yardımcı olursanız sevinirim.Çizgiler mükemmel neden daha yaygın bir sekilde satışı yok.saygılarımla

 2. blank

  Merhaba Ahmet Bey,

  Dağıtım konusunda çok fazla bir bilgim olmamakla birlikte, Deli Gücük blog’unda, 1. kitap çıktığında yayınlanmış şu bilgileri kopyaliyorum:

  “Kadıköy’de Kadıköy İş Merkezi içindeki çizgi roman dükkanlarında (Büyülü Rüzgâr vd…)
  İstiklal Caddesinde Pandora Kitapevi, Mephisto kitapevi, İstiklal Kitapevi…
  Galatasaray-YeniÇarşı Caddesinde GON’da (No: 34A çok güzel bir çizgi roman dükkanı…)
  Büyük D&R larda bulunuyor.

  Deli Gücük Ankara’da
  Tüm Dost Kitapevleri
  Ada Kitapevi
  Tunalı’da Devr-i Alem Sahaf
  Büyük D&R larda bulunuyor.

  Deli Gücük Eskişehir’de
  Dost Kitapevi
  Büyük D&R larda bulunuyor.

  Diğer illerde D&R mağazalarında bulunabilir…

  1-2 kere sorarsanız da kısa sürede geliyor…
  (Kriz ortamı ve dagitim sorunlari sebebiyle kitabin bulunmasi zaman alabilir. Kitapevlerinden talepleriniz isimizi kolaylastiracaktir. Kitaba ulasamayanlar bize ulasabilir info@kamra.com.tr)”

  Maalesef çizgi romanlar çok satan yayınlar olmadıklarından belirli yerler dışında ulaşmak güç olabiliyor. Umarım buradaki bilgiler yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir