Deneme Çekimi'ni İzlemek İster misiniz? 1 – Deneme Çekimi Set Logolu 2

Deneme Çekimi’ni İzlemek İster misiniz?

19 Ağustos 2014
Dokümanter-drama türündeki yönetmenin bu ilk filminde, sinema sektöründe oyunculuk yapmakta olan, Yılmaz Yalçın, Cem Uslu, Ceyda Yücesan, Murat Engiz ve Hamdi Alp adlı 5 profesyonel oyuncunun hayatlarına dokunacak, onların mücadelelerine ortak olacağız.

Türk sinemasının 100. Yılında, oyunculara armağan bir film… Deneme Çekimi adlı filmin yapımcılığını Aspro Prodüksiyon – Şeker Ertem üstlenirken, senarist ve yönetmenliğini Erhan Tuncer yaptı.

Film hakkında Erhan Tuncer şunları söylüyor;

“Her yıl televizyon kanallarında onlarca dizi başlamakta/bitmekte, sinemalarda onlarca film gösterime girmektedir. Bu dizi ve sinema filmlerinin oyuncu seçimleri, yapım firmaları ile beraber çalışan cast ajanslarında yapılmakta, yüzlerce oyuncu, belli başlı roller için kamera karşısına geçmektedir.

‘Deneme Çekimi’nde, adını bilmediğimiz bir cast ajansında deneme çekimine gelen, birbirinden farklı yollarla oyuncu olmuş 5 farklı oyuncunun, sosyal yaşantılarını ve mücadelelerini, belgesel gerçekliği ile göreceğiz. Filmde yer alan oyuncuların hiçbiri rol yapmadı, o esnada olanlar kaydedildi ve kurgulandı.

Filmimi, tüm sefasına ve cefasına rağmen inatla, hevesle, aşkla oyunculuk yapmakta olan/yapacak olan ve şartlar dolayısıyla yapmaktan vazgeçmek zorunda kalan tüm oyuncu kardeşlerime adıyorum…”

Deneme Çekimi’ni izlemek için; www.denemecekimifilm.com

Deneme Çekimi'ni İzlemek İster misiniz? 2 – 10596219 10152625983557148 370019424 n

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Öteki Sinema Beyazperde’ye Konuk Oldu

Beyazperde'ye konuk olduk. Türkiye’nin En İyi Yerli Sinema Blogları başlıklı
Pera'dan Çevrimiçi Program: Gerçek Evimiz Hayatımızdır 3 – Etel Adnan Words in

Pera’dan Çevrimiçi Program: Gerçek Evimiz Hayatımızdır

Pera Film, "Etel Adnan: İmkansız Eve Dönüş" sergisi kapsamında çevrimiçi