Directed By Women Turkey 2022 Başvuruları Devam Ediyor 1 – Directed By Women Turkey 2022 header

Directed By Women Turkey 2022 Başvuruları Devam Ediyor

17 Haziran 2022

Dünyanın çeşitli ülkelerinde Eylül ayında Directed By Women adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye organizasyonu olan Directed By Women Turkey – Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali, bu sene 4. kez seyirciyle buluşacak.

Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenlerini ve filmlerini İstanbul’da bir araya getirecek olan festival, 15-16-17-18 Eylül 2022 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi desteğiyle, Yeldeğirmeni Sanat Merkezinde gerçekleşecek.

Bu sene Sinemacı Kadınlar Derneği işbirliğiyle dördüncü kez gerçekleşecek olan festivalde; Ulusal, Uluslararası, Belgesel ve Genç Bakış kategorilerinde filmler, sektörel söyleşi ve atölyeler, özel gösterim seçkileri yer alacak. Her kategoride seçilecek bir filme en iyi film ödülü verilecek.

Türkiye’de, kadın kısa film yönetmenlerine yönelik ilk uluslararası festival olan Directed By Women Turkey, kısa film alanında kadınların yaratım süreçlerini desteklemeye, üretimlerini teşvik etmeye ve farklı ülkelerden kadın yönetmenlerin arasındaki kültürel ve sanatsal etkileşimi zenginleştirmeye, kadın sinemacıların emekleriyle, hikayeleriyle onurlandırdığı bir film şenliği olmaya devam ediyor.

Festivale son başvuru tarihi, 20 Temmuz 2022. Başvurular Filmfreeway üzerinden kabul ediliyor. Başvuru için; filmfreeway.com/DirectedByWomenTurkey

Directed By Women Turkey 2022 Başvuruları Devam Ediyor 2 – Directed By Women Turkey 2022

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kristal Flamingo İçin 10 Film Yarışacak 3 – 3 Izmir Film ve Muzik Festivali header

Kristal Flamingo İçin 10 Film Yarışacak

Festivalin Kristal Flamingo’ların farklı dallarda sahiplerini bulacağı ulusal yarışma bölümünde
18. Akbank Kısa Film Festivali Başlıyor 4 – Benden Korkmana Gerek Yok 2020

18. Akbank Kısa Film Festivali Başlıyor

Tüm etkinliklerin çevrimiçi gerçekleşeceği 18. Akbank Kısa Film Festivali, 21-31