Disney ve Pixar'dan Lightyear / Işıkyılı 2 Eylül'de Sinemalarda 1 – Lightyear Isikyili 2022 1

Disney ve Pixar’dan Lightyear / Işıkyılı 2 Eylül’de Sinemalarda

17 Mayıs 2022

Disney ve Pixar’dan Lightyear / Işıkyılı filminin yeni resmi afişi yayınlandı!

Chris Evans, unutulmaz oyuncağa ilham veren bir kahramanın orijin hikayesini izleyeceğimiz filmde Buzz’ı seslendiren kişi olarak karşımıza çıkıyor. Bilim kurgu, aksiyon ve maceranın harmanlandığı filmde, unutamadığımız oyuncağa ilham veren kahramanın, Buzz Lightyear’ın (Buzz Işıkyılı), orijin hikayesini izleyeceğiz ve nesiller boyu geniş bir hayran kitlesine sahip olacak olan efsanevi Uzay Koruyucusu ile tanışacağız.

Disney ve Pixar'dan Lightyear / Işıkyılı 2 Eylül'de Sinemalarda 2 – Lightyear Isikyili 2022 2

Filmde Chris Evans (Knives Out / Bıçaklar Çekildi, Avengers: Endgame) Buzz karakterini seslendiriyor. Evans bu deneyimini şu kelimeler ile dile getiriyor; “Herkes ‘bir hayalin gerçekleşmesi’ ifadesini çok fazla kullanıyor, ancak hayatım boyunca hiç bu kadar içten kullanmamıştım bu sözü. Beni tanıyan herkes animasyon filmlerine olan sevgimin çok derin olduğunu bilir. Pixar ailesinin bir parçası olacağıma ve hikaye anlatış biçimleri kimseye benzemeyen gerçekten muhteşem sanatçılarla çalıştığıma inanamıyorum. Onları çalışırken izlemek sihirden başka bir şey değil. Her gün kendimi çimdikliyorum.”

Annie ödüllü yönetmen, tecrübeli Pixar animatörü ve 2016 yapımı Finding Dory / Kayıp Balık Dori filminin ortak yönetmenliğini yapan Angus MacLane, Lightyear / Işıkyılı filmi için de yönetmen koltuğuna oturuyor.

Disney ve Pixar'dan Lightyear / Işıkyılı 2 Eylül'de Sinemalarda 3 – Lightyear Isikyili 2022 3

Ayrıca The Batman filminin yanı sıra Spider-Man: No Way Home / Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok’un müziklerini hazırlayan ödüllü besteci Michael Giacchino’nun Lightyear / Işıkyılı film müziklerini bestelemek için ekibe dahil olduğu da açıklandı. Giacchino’nun Pixar ile uzun bir geçmişi var; Up / Yukarı Bak filmindeki orijinal müzikle Oscar, Altın Küre ve GRAMMY kazanmıştı. Diğer Pixar işleri arasında The Incredibles / İnanılmaz Aile, Ratatouille / Ratatuy, Cars 2 / Arabalar 2, Inside Out / Ters Yüz, Coco ve Incredibles 2 / İnanılmaz Aile 2 yer alıyor.

Disney ve Pixar’dan Lightyear / Işıkyılı 2 Eylül’de sinemalarda!

Disney ve Pixar'dan Lightyear / Işıkyılı 2 Eylül'de Sinemalarda 4 – Lightyear Isikyili 2022 poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Venom: Zehirli Öfke 2 İlk Fragman 5 – Venom Let There Be Carnage Zehirli Ofke 2

Venom: Zehirli Öfke 2 İlk Fragman

Venom: Zehirli Öfke 2 filminin ilk fragmanı yayınlandı! Tom Hardy,
Gran Turismo İlk Fragman 6 – Gran Turismo 2023 1

Gran Turismo İlk Fragman

Oyunculuktan yarış pilotluğuna... Gerçek bir hikâyeden uyarlanan Neill Blomkamp imzalı