Disney’den Mulan Filminin Yeni Afişi Paylaşıldı 1 – mulan 9

Disney’den Mulan Filminin Yeni Afişi Paylaşıldı

VİZYON TARİHİ: 17 NİSAN 2020

17 Nisan’da vizyona girecek Mulan filminin yeni afişi paylaşıldı. Niki Caro, Çin’in efsanevi savaşçısının epik hikâyesine Disney’den Mulan ile hayat veriyor. Mulan, ailesi ve ülkesi için her şeyi riske atan korkusuz genç bir kadının, Çin’in şimdiye kadar bilinen en iyi savaşçısı olma hikâyesini anlatıyor.

Disney’den Mulan Filminin Yeni Afişi Paylaşıldı 2 – Mulan ana poster

Çin İmparatoru, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı savunmak için her aileden bir erkeğin İmparatorluk Ordusu adına savaşması konusunda karar çıkarınca, onurlu bir savaşçının en büyük kızı Hua Mulan, hasta babasının yerine geçer. Bir erkek kılığına bürünen Mulan, Hua Jun adıyla her adımında test edilir. Bu macerada Mulan, içsel gücüne güvenmeli ve gerçek potansiyelini kucaklamalıdır.

Bu epik hikâye, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek ve hem minnettar bir ulusun saygısını kazandıracak hem de babasını gururlandıracaktır.

Mulan filmi, uluslararası ünlü oyuncuların yer aldığı bir oyuncu kadrosuna sahip. Filmde; Mulan rolünde Yifei Liu, Kumandan Tung rolünde Donnie Yen, Böri Khan rolünde Jason Scott Lee, Cheng Honghui rolünde Yoson An, Xianniang rolünde Gong Li ve İmparator rolünde de Jet Li yer alıyor.

Niki Caro’nun yönetmenliğini üstlendiği, senaryonun ise Rick Jaffa, Amanda Silver, Elizabeth Martin ve Lauren Hynek tarafından yazıldığı Mulan filmi, “The Ballad of Mulan” şiirine dayanmaktadır.

Mulan 17 Nisan 2020’de sinemalarda!

Disney’den Mulan Filminin Yeni Afişi Paylaşıldı 3 – mulan 8

Disney’den Mulan Filminin Yeni Afişi Paylaşıldı 4 – mulan 14

Disney’den Mulan Filminin Yeni Afişi Paylaşıldı 5 – mulan 11

YÖNETMEN: Niki Caro
SENARYO: Rick Jaffa, Amanda Silver, Elizabeth Martin, Lauren Hynek
OYUNCULAR: Yifei Liu, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Gong Li, Jet Li
UYARLANDIĞI ESER: “The Ballad of Mulan”
YAPIMCI: Jason Reed, Chris Bender, Jake Weiner
İDARİ YAPIMCI: Barrie M. Osborne, Tim Coddington, Bill Kong

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir