Divx Planet, Yeni Üye Kabulüne Başladı

Sevgili Öteki Sinema takipcileri,

Bizlerin de faal olarak katıldığımız Türkiyenin en büyük sinema forumu olan ve Doktor Jivago gibi bazı üyeleri meşhur bile olmuş uber platform,  Divx Planet uzun bir aradan sonra yeni üyelik kabulu yapmakta… Elinizi çabuk tutun! Sadece film konuşmanın değil yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede olduğu Divx Planet üyesi olmak gerçek bir ayrıcalıktır.

dpforumsmallv21

DP yönetiminin konu ile ilgili açıklamasını aşağıdan okuyabilir ya da bu başlıktan takip edebilirsiniz: http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=130320&st=15

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi sitemiz 3 yıla yakın bir süredir, kısa süreli birkaç dönem hariç üye alımı yapmamaktadır. Ancak internet kullanımındaki artış sebebiyle, sitemize üye olmayı arzuladığı halde bunu gerçekleştiremeyen kullanıcıların da farkındayız. Her gün yüzlerce insan, iletişim formunu kullanarak bu arzusunu dile getiriyor. Ancak DP Yönetimi olarak bizler de, özellikle internette yaşanan “dil” ve “davranış” kirliliğine mümkün olduğunca bulaşmamak için, kılı kırk yarıyor, fazlasıyla titiz davranıyoruz. Bu durumda da sinemaseverlere katkı sağlayabilecek ciddi miktarda insan DP üyeliğinden mahrum kalmış oluyor.

Bir süredir konuyu kendi aramızda müzakere edip bir orta yol bulmak gerektiğine karar verdik. Sonuç olarak, üyelik alımının getireceği muhtemel olumsuz etkileri asgariye indirecek, gerçekten paylaşım amaçlı kullanıcıların kendilerini sınırlamadan ifade edebileceği bir formülde uzlaştık. Ana hatlarıyla uygulamaya konan formül şu şekildedir:

* Aldığımız karara göre, Divxplanet yeni üye alımını bir süreliğine açmıştır.

* Yeni kayıt yaptıranların üye grubu “Yeni Üye” olacaktır ve bu grup üyeleri forumun sadece belli kısımlarında ileti gönderebilecektir.

* Yeni kayıt yaptıran üyeler, site tarafında diğer kullanıcılar hangi haklara sahipse, aynı haklara sahip olacaklardır.

* Gerek site, gerekse forum üzerinde gerçekten “paylaşımcı” olduğunu gösteren üyelerin üye grubu uygun görülen zamanda “Üyeler” sınıfına kaydırılacaktır.

* Bir üyenin birden fazla farklı adlarla üye olması yasaktır. Bu durum saptandığında kıdem olayının avantajları göz önüne alınarak o üyenin en yeni üyelik adı dışında diğerleri iptal edilir. Tekrarlanması durumunda forum kurallarına bilerek ve ısrarla karşı geldiği için üyeliği tamamen iptal edilir.

* Sitemizden ed2k linkleri almak, altyazı indirmek ve anonim forum kısımlarından yararlanmak için üye olmaya gerek yoktur. Bu sebeple, sayılı avantajlar dışında yararlanmak istediğiniz şeyler yoksa, üye olmayınız. Çünkü, laf olsun torba dolsun veya kötü niyet ve amaçlarla alınmış üyelikler bir süre sonra silinecektir. Üyeliğin devamını sağlamak amacıyla içeriği boş, forumla ilgisiz, maksatlı ileti gönderilmesinin tesbiti halinde, ilgili üye uyarı gönderilmeksizin siteden ihraç edilecektir. Divxplanet, yerleşik düzeni ve geleneklerine uymayan üyeleri bünyesinde barındırmak düşüncesinde değildir, böyle bir mecburiyeti de yoktur.

* Divxplanet yönetimi, gerek gördüğü her an üyelik alımını kapatabilir.

Sitemize yeni üye olacak olanlar dışında, şu veya bu şekilde uzaklaştırma almış ve yeniden üye olanlar için de bir hatırlatmamız var. Geçmişte olanları geçmişte bırakmalısınız. Kötü niyetli olarak nitelenebilecek davranışlar içerisine girenler/girmeye yeltenenler, sitemizin çizgisini korumaya kararlı olduğumuzu bilmeli, davranışlarını ona göre düzenlemelidir.

Türkçe içerikli sinema ve altyazı sitesi olan Divxplanet’te alacağınız üyeliklerin değerinin bilineceği ümidiyle…

Divxplanet Yönetimi

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir