Divx Planet, Yeni Üye Kabulüne Başladı

Sevgili Öteki Sinema takipcileri,

Bizlerin de faal olarak katıldığımız Türkiyenin en büyük sinema forumu olan ve Doktor Jivago gibi bazı üyeleri meşhur bile olmuş uber platform,  Divx Planet uzun bir aradan sonra yeni üyelik kabulu yapmakta… Elinizi çabuk tutun! Sadece film konuşmanın değil yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede olduğu Divx Planet üyesi olmak gerçek bir ayrıcalıktır.

dpforumsmallv21

DP yönetiminin konu ile ilgili açıklamasını aşağıdan okuyabilir ya da bu başlıktan takip edebilirsiniz: http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=130320&st=15

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi sitemiz 3 yıla yakın bir süredir, kısa süreli birkaç dönem hariç üye alımı yapmamaktadır. Ancak internet kullanımındaki artış sebebiyle, sitemize üye olmayı arzuladığı halde bunu gerçekleştiremeyen kullanıcıların da farkındayız. Her gün yüzlerce insan, iletişim formunu kullanarak bu arzusunu dile getiriyor. Ancak DP Yönetimi olarak bizler de, özellikle internette yaşanan “dil” ve “davranış” kirliliğine mümkün olduğunca bulaşmamak için, kılı kırk yarıyor, fazlasıyla titiz davranıyoruz. Bu durumda da sinemaseverlere katkı sağlayabilecek ciddi miktarda insan DP üyeliğinden mahrum kalmış oluyor.

Bir süredir konuyu kendi aramızda müzakere edip bir orta yol bulmak gerektiğine karar verdik. Sonuç olarak, üyelik alımının getireceği muhtemel olumsuz etkileri asgariye indirecek, gerçekten paylaşım amaçlı kullanıcıların kendilerini sınırlamadan ifade edebileceği bir formülde uzlaştık. Ana hatlarıyla uygulamaya konan formül şu şekildedir:

* Aldığımız karara göre, Divxplanet yeni üye alımını bir süreliğine açmıştır.

* Yeni kayıt yaptıranların üye grubu “Yeni Üye” olacaktır ve bu grup üyeleri forumun sadece belli kısımlarında ileti gönderebilecektir.

* Yeni kayıt yaptıran üyeler, site tarafında diğer kullanıcılar hangi haklara sahipse, aynı haklara sahip olacaklardır.

* Gerek site, gerekse forum üzerinde gerçekten “paylaşımcı” olduğunu gösteren üyelerin üye grubu uygun görülen zamanda “Üyeler” sınıfına kaydırılacaktır.

* Bir üyenin birden fazla farklı adlarla üye olması yasaktır. Bu durum saptandığında kıdem olayının avantajları göz önüne alınarak o üyenin en yeni üyelik adı dışında diğerleri iptal edilir. Tekrarlanması durumunda forum kurallarına bilerek ve ısrarla karşı geldiği için üyeliği tamamen iptal edilir.

* Sitemizden ed2k linkleri almak, altyazı indirmek ve anonim forum kısımlarından yararlanmak için üye olmaya gerek yoktur. Bu sebeple, sayılı avantajlar dışında yararlanmak istediğiniz şeyler yoksa, üye olmayınız. Çünkü, laf olsun torba dolsun veya kötü niyet ve amaçlarla alınmış üyelikler bir süre sonra silinecektir. Üyeliğin devamını sağlamak amacıyla içeriği boş, forumla ilgisiz, maksatlı ileti gönderilmesinin tesbiti halinde, ilgili üye uyarı gönderilmeksizin siteden ihraç edilecektir. Divxplanet, yerleşik düzeni ve geleneklerine uymayan üyeleri bünyesinde barındırmak düşüncesinde değildir, böyle bir mecburiyeti de yoktur.

* Divxplanet yönetimi, gerek gördüğü her an üyelik alımını kapatabilir.

Sitemize yeni üye olacak olanlar dışında, şu veya bu şekilde uzaklaştırma almış ve yeniden üye olanlar için de bir hatırlatmamız var. Geçmişte olanları geçmişte bırakmalısınız. Kötü niyetli olarak nitelenebilecek davranışlar içerisine girenler/girmeye yeltenenler, sitemizin çizgisini korumaya kararlı olduğumuzu bilmeli, davranışlarını ona göre düzenlemelidir.

Türkçe içerikli sinema ve altyazı sitesi olan Divxplanet’te alacağınız üyeliklerin değerinin bilineceği ümidiyle…

Divxplanet Yönetimi

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir