Stephen King’den Doktor Uyku 26 Eylül’de Raflarda 1 – Uyku doc

Stephen King’den Doktor Uyku 26 Eylül’de Raflarda

25 Eylül 2013

Danny Torrance “Doktor Uyku” ile Yeniden Sahnede!

Stephen King’in merakla beklenen romanı Doktor Uyku, Amerika ile aynı hafta, 26 Eylül’de Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini alıyor!

Doktor Uyku

Stephen King’in 1977’de kaleme aldığı Medyum (The Shining) adlı başyapıtı tüm dünyada büyük ilgi görmüş ve 1980’de başrolünde Jack Nicholson’ın rol aldığı Stanley Kubrick tarafından Cinnet (The Shining) adıyla sinemaya uyarlanmış eserin devam romanı merakla beklenmişti.

Ve artık King’in çok sevilen romanı Medyum’un baş kahramanı Danny Torrance için yeniden sahneye çıkma zamanı geldi! Dany büyüdü… Ve onun iblisleri de…

İyi ile kötü arasındaki destansı savaş Doktor Uyku ile devam ediyor!

Çocukluğunda bir kışını geçirdiği Overlook Oteli’nin “sakinlerinden” bir türlü kurtulamayan Dan, yıllarca bir şehirden diğerine sürüklenirken, sonunda ufak bir New Hampshire kasabasına yerleşir, bir bakımevinde işe girip, kalan “ışıltısını” ölmekte olan insanları rahat ettirmekte kullanır. Orada Dan’e “Doktor Uyku” adını verirler.

Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan küçük bir kızla, Abra Stone’la tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra’nın hayatta kalabilmesi için iblislerle zorlu bir mücadeleye girişir.

İyi ile kötü arasındaki epik savaşın hikâyesi olan Doktor Uyku, Medyum’un sadık milyonlarca okuyucusunu tatmin edecek ve King külliyatının başyapıtını bilmeyenleri de hayal kırıklığına uğratmayacak yeni ve ihtişamlı bir King destanı…

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Hobaaaa hiç haberim yoktu King’in böyle bir kitap yazdığından. Bekliyoruz bakalım.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

CosmicZion Zine 7. Sayı “Hades” Temasıyla Çıktı 2 – CosmicZion Zine 7 Genis Gorsel

CosmicZion Zine 7. Sayı “Hades” Temasıyla Çıktı

Kutsal vadedilmiş cosmic topraklarda yola çıkan ruh sloganıyla yayın hayatına
Bir Senaristin İlk Romanı: “Bir Senaristin Sezon Finali” 3 – Ilker Arslan

Bir Senaristin İlk Romanı: “Bir Senaristin Sezon Finali”

İlker Arslan, “Bir Senaristin Sezon Finali” adlı ilk romanında tecrübelerinden