Stephen King’den Doktor Uyku 26 Eylül’de Raflarda

Danny Torrance “Doktor Uyku” ile Yeniden Sahnede!

Stephen King’in merakla beklenen romanı Doktor Uyku, Amerika ile aynı hafta, 26 Eylül’de Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini alıyor!

Doktor Uyku

Stephen King’in 1977’de kaleme aldığı Medyum (The Shining) adlı başyapıtı tüm dünyada büyük ilgi görmüş ve 1980’de başrolünde Jack Nicholson’ın rol aldığı Stanley Kubrick tarafından Cinnet (The Shining) adıyla sinemaya uyarlanmış eserin devam romanı merakla beklenmişti.

Ve artık King’in çok sevilen romanı Medyum’un baş kahramanı Danny Torrance için yeniden sahneye çıkma zamanı geldi! Dany büyüdü… Ve onun iblisleri de…

İyi ile kötü arasındaki destansı savaş Doktor Uyku ile devam ediyor!

Çocukluğunda bir kışını geçirdiği Overlook Oteli’nin “sakinlerinden” bir türlü kurtulamayan Dan, yıllarca bir şehirden diğerine sürüklenirken, sonunda ufak bir New Hampshire kasabasına yerleşir, bir bakımevinde işe girip, kalan “ışıltısını” ölmekte olan insanları rahat ettirmekte kullanır. Orada Dan’e “Doktor Uyku” adını verirler.

Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan küçük bir kızla, Abra Stone’la tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra’nın hayatta kalabilmesi için iblislerle zorlu bir mücadeleye girişir.

İyi ile kötü arasındaki epik savaşın hikâyesi olan Doktor Uyku, Medyum’un sadık milyonlarca okuyucusunu tatmin edecek ve King külliyatının başyapıtını bilmeyenleri de hayal kırıklığına uğratmayacak yeni ve ihtişamlı bir King destanı…

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Hobaaaa hiç haberim yoktu King’in böyle bir kitap yazdığından. Bekliyoruz bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir