Edebiyat Hizmeti Ödülü Stephen King’in!

PEN Amerika bu yılki Edebiyat Hizmeti Ödülü’ne polisiye, korku ve gerilim edebiyatının usta kalemi Stephen King’in değer görüldüğünü açıkladı.

Edebiyat Hizmeti Ödülü Stephen King’in! 1 – stephen king

King’in “eserleriyle takdir toplayıp geniş bir kitleyi etkilemesi ve insan olmanın özgün ve güçlü yollarını anlamamıza yardımcı olması” sebebiyle ödüle değer görüldüğünü belirten komite, Edebiyata Hizmet Ödülü’nün yalnızca edebiyat alanında sunulan katkılar nedeniyle değil, ifade özgürlüğüne sağlanan destekler dikkate alınarak da verildiğini belirtti. Yapılan açıklamada Stephen King’in eserlerinin aynı zamanda “baskının herhangi bir türü karşısında PEN Amerika’nın üstlendiği misyonu somutlaştırdığı” da vurgulandı.

PEN Amerika’nın gerçekleştireceği ödül töreni, 22 Mayıs 2018 tarihinde New York’ta düzenlenecek. Bütün korkuseverlerin tartışmasız çok sevdiği Stephen King, ödülünü bu törende alacak.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir