Hindistan’dan Çılgın Bir Film: Eega Fragman

Bollywood çıldırmış olmalı! Öldürülen ve sevgilisini de katiline kaptıran genç ve aşık bir adam, sinek (evet, bildiğin sinek) olarak reenkarne olur ve intikamını almaya başlar! Ama ne intikam! The Crow benzeri aşırı uçlarda bir hikaye… Hint sineması dur durak bilmeden farklı şeyler denemeye devam ediyor: Eega.

Hindistan'dan Çılgın Bir Film: Eega Fragman 1 – eega release date poster 1

Eega (2012)

Yönetmen: S.S. Rajamouli, J.V.V. Sathyanarayana
Senaryo: Ashwin Gangaraju, S.S. Rajamouli
Oyuncular: Sudeep, Nani, Samantha Ruth Prabhu, Hamsa Nandini, Crazy Mohan, Santhanam, Adithya Menon, Chandra Sekhar, Srinivasa Reddy, Devadarshini Chetan
Yapımcı: Sai Korrapati, M.M. Srivalli, Daggubati Suresh Babu
Görüntü Yönetmeni: Senthil Kumar
Kurgu: Venkateswara Rao, Kotagiri
Müzik: M.M. Keeravani
Özel Efektler: Makuta Arts

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yorum var

  1. blank

    Buna benzer bir hikaye Acid House filminde vardı – tabii Irvine Welsh’in kara mizah üslubunun farkıyla : ). Fakat efektler çok şahane olmasa da iyi sahneler çekmiş gibiler. Bravo!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole