Eğitim-Bir-Sen, kısa film yarışması konusundaki tecrübesini uluslararası alana taşıyor. Eğitim Temalı Kısa Film Yarışması yakında...

Eğitim Temalı 6. Uluslararası Kısa Film Yarışması Yakında!

Eğitim-Bir-Sen, kısa film yarışması konusundaki 5 yıllık tecrübesini uluslararası alana taşıyor.

Eğitim alanındaki farklı bakış açılarını sanatla buluşturmayı, tüm dünyada ortak iş ve emek konusu olan eğitime uluslararası platformda sinemanın etkileyici diliyle dikkat çekmeyi, eğitim süreçlerinde yaşananları, eğitimin önemli ve özel taraflarına odaklanacak hikâyeleri ortaya çıkarmayı; ayrıca, iş birliği içerisinde olduğu eğitim sendikalarıyla çalışma alanlarını genişletmeyi, iş birliğini güçlendirmeyi, ortak iş olan eğitim konusunda sanatsal bir faaliyet icra etmeyi hedefliyor.

Eğitim-Bir-Sen, 2014 yılında “Öğretmen” temasıyla başladığı, daha sonra “Örgütlenme” ve “Vefa” temasıyla devam ettirdiği, 2017 yılında alınan bir kararla “Eğitim” temasında sabitlediği yarışmayı bu yıl itibarıyla uluslararası boyuta taşımış bulunuyor. Dünya genelinde katılacak eserlerle farklı dil, kültür ve tecrübelerin harmanlanmasıyla ortaya çıkacak sanatsal şöleni hep birlikte izlenecek, ödüllendirilecek ve sonuçları değerlendirilecek.

Eğitim Temalı 6. Uluslararası Kısa Film Yarışması Yakında! 1 – Ekran Resmi 2021 03 02 15.09.11

Yarışmada birinci olacak esere 20 bin TL, ikinciye 15 bin, üçüncüye ise 10 bin TL ödül verilecek. Jüri tarafından sanatsal açıdan amaca uygunluğu, ödüle liyakati görülen bir esere Mehmet Akif İnan Özel Ödülü (6 bin TL); ayrıca, jürinin ayrı bir kategori olarak değerlendireceği, eğitime emek veren, eğitim süreçlerinde aktörlük yapan, eğitimcilerin gözüyle çekilmiş bir esere ise Erol Battal Sendikal Kadraj Ödülü (5 bin TL) verilecek.

Yarışmaya katılacak filmler kurmaca dalında olacak ve süresi 10 dakikayı geçmeyecek. Son başvuru tarihi 20 Nisan 2021 olan yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, ödül töreni tarihi ve yarışma jürisi daha sonra kamuoyuyla paylaşılacak.

Kısa film yarışmasının detaylarına ebskisafilm.org adresinden erişebilirsiniz.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir