Ejderha Dövmeli Kız’ın Devam Filmleri Tehlikede mi? 1 – 2011 the girl with the dragon tattoo 013

Ejderha Dövmeli Kız’ın Devam Filmleri Tehlikede mi?

27 Eylül 2015

Çok satanlar listesinde 1 numaradan düşmeyen Ejderha Dövmeli Kız romanının David Fincher yönetmenliğinde 4 yıl önce çekilen filminden sonra her ne kadar devam filmi çekilecek dense de uzun bir süre ses çıkmamıştı. Gişede yakaladığı başarısı ile devam filmi neredeyse tamam denilen film sessizliğe büründü.

Çekilmesi düşünülen ve romanla aynı isimleri alacak Ateşle Oynayan Kız ve Arı Kovanına Çomak Sokan Kız filmleri böylelikle bir çıkmaza girmiş oldu. Sonrasında çıkan haberlere göre ise diğer 2 kitap tek bir filme sığdırılacağı yönünde oldu. Başrol oyuncusu Rooney Mara ise her ne kadar rolüne dönmekte hevesli görünse de filmin akıbeti hakkında umutsuz konuşuyor.

Mara: “Sanırım bu haberler dedikodudan ibaret (2 kitabın tek filme yedirilmesi) Henüz hiçbir gelişmeden haberim yok açıkçası. Ama yeniden filmde yer almayı çok isterim. Ancak aradan çok uzun zaman geçti ve şu anda emin değilim. Muhtemelen de hayata geçmeyecek ve bu duruma kendimi hazırladım” diyor.

Henüz bu yılın başlarında devam filmlerinin geleceği söz konusuydu ancak yönetmen David Fincher’ın projeden çekilmesi söz konusu (en azından dedikodular var) ve Fincher olmadan Rooney Mara’nın da projeye nasıl bakacağı bilinmiyor. Kendisi zaten hali hazırda devam filmlerinden umudunu kesmiş durumdayken bu sessizlik ile projelerin rafa kalktığını söyleyebiliriz.

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak: http://www.cinemablend.com/new/Another-Girl-With-Dragon-Tattoo-Here-Latest-84527.html

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hayal Perdesi'nin 23. Sayısını Kaçırmayın! 2 – HP 23 ICINDEKILER

Hayal Perdesi’nin 23. Sayısını Kaçırmayın!

Hayal Perdesi Temmuz-Ağustos 2011 tarihli 23. sayısıyla www.hayalperdesi.net adresinde yayında…
Jonas Mekas Retrospektifi 22 Ekim’de Başlıyor 3 – As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty 2000

Jonas Mekas Retrospektifi 22 Ekim’de Başlıyor

Arter Film Programı, 22 Ekim’de Jonas Mekas hakkında Türkiye’de şimdiye