Elemiyoruz, Ellemiyoruz Sloganıyla Yola Çıkan Festival 1 – Afiş Fa

Elemiyoruz, Ellemiyoruz Sloganıyla Yola Çıkan Festival

19 Kasım 2012
Elemiyoruz, Ellemiyoruz Sloganıyla Yola Çıkan Festival 2 – Afiş Fa

2. El Film Festivali

Elemiyoruz, ellemiyoruz sloganıyla yola çıkan ve 20- 24 Şubat 2013 tarihleri arasında yedincisi düzenlenecek olan ANKAmall 2. El Film Festivali bu kez ritim konsepti ile sinemaseverlerle buluşacak. Festivale film başvuruları ise 22 Ocak 2013 tarihinde son bulacak.

Yedi Notanın Dördüncüsü!

2013 yılı için belirlenen ritim konsepti doğrultusunda; film başlıklarını yedi nota üzerinden kategorilendiren festivalde; ilk nota DO- Denedin Olmadıysa, ikinci nota RE- Reddettiler Elendiysen, üçüncü nota ‘Mİ- Mantığına İnanmadılarsa’ sloganı ile açıklanmıştı. Dördüncü nota ise ‘FA- Farkını Anlamadılarsa’ başlığı ile festival seyircisinin karşısına çıkacak.

Ahde Vefa Gecesi!

Festival komitesi iki senedir düzenlediği ahde vefa gecelerinin devamını bu sene de getiriyor. 8 Aralık 2012 tarihinde M1886 Sanat Galerisi’nde düzenlenecek olan geceye sinemaseverler, kısa filmciler ve festival destekçileri davet edilecek. Gecede festivallerin filmleri elememesi dileği ile 77 adet dilek feneri havaya bırakılacak.

Festivale El Verenlere Meyve Veriyoruz!

Festival komitesi daha önce altı yıl boyunca festivale katkı ve katılım sağlayan 77 sinemacı adına kızılçam dikerek ‘El Ele Ormanı’ adında bir hatıra ormanı oluşturulacağını açıklamıştı. Festival şimdi de, festivale el veren ve düzenlenmesi için elinden geleni yapan destekçileri için hatıra ormanı yapmaya karar verdi. Festivalin kurumsal destekçileri için oluşturulacak olan ‘El Verdik’ adındaki bu hatıra ormanı meyve ağaçlarından oluşacak ve dikilmesi için arazinin iklim şartları ve toprak yapısı doğrultusunda elma, kayısı ve ceviz ağaçlarından biri seçilebilecek. Bu ormanın festival destekçilerine küçük bir teşekkür niteliği taşıması ve ağaçlar meyve verdikçe destekçilere ulaştırılması amaçlanmaktadır. Orman Ankara’nın doğusunda yer alan, şehir merkezine 50 km uzaklıktaki Elmadağ ilçesinde 23 Şubat 2013 tarihinde oluşturulacaktır. Bu hatıra ormanında yer alacak olan kurumsal destekçiler şöyle: Kültür ve Turizm Bakanlığı, ANKAmall, Ece Türkiye, Çankaya Belediyesi, Büyülü Fener Sineması, Cosmic Creative, Siyav Otel, Sudem Restorant, Hermes Ofset, ODTÜ Mezunlar Derneği, Odtülü Malatyalılar Derneği, M1886 Sanat Galerisi, Eski-Yeni, Beşli Hukuk Bürosu, Ergül Danışmanlık, Limak Holding, CarrefourSA İzmir, Gizem Turizm, Mardin Sinema Derneği, Haminne Network, Marmara Park, NTV SPOR, Age Holding, Dream TV, Hollanda Büyükelçiliği, Amerika Büyükelçiliği, Adam Film, Galata Film, PTT Film, Arka Pencere, Aylak Madam, Beyazperde.com, Cinedergi, Film Arası, Kelle Koltukta Creative, TMMOB, Mülkiyeliler Birliği, Modern Zamanlar, NTV Spor, Ötekisinema.com, Radyo Bilkent, Radyo Hacettepe, Radyo Vizyon, Roxanne Pub, Sadibey.com, Sinemakavram, Sinetopya, Tersninja.com, Kavaklıderem Derneği, Yıldırım Mayruk Moda Evi, Yamak Strategy.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Antalya Altın Portakal Film Festivali ‘Özüne Dönüyor’ 3 – Cansel Çevikol Tuncer Muhittin Böcek Ahmet Boyacıoğlu

Antalya Altın Portakal Film Festivali ‘Özüne Dönüyor’

Antalya Altın Portakal Film Festivali için takvimler yaklaşırken festivalin basın
7. Boğaziçi Film Festivali Biletleri 7 Ekim’de Satışta 4 – Nuh Tepesi

7. Boğaziçi Film Festivali Biletleri 7 Ekim’de Satışta

Bu yıl 7. yaşını kutlayan ve 18-25 Ekim 2019 tarihleri