Elvis 24 Haziran'da Sinemalarda 1 – Elvis 2022 1

Elvis 24 Haziran’da Sinemalarda

19 Mayıs 2022

24 Haziran’da sadece sinemalarda gösterime girecek Elvis filminin 50’ler, 60’lar ve 70’ler temalı posterleri yayınlandı.

Elvis, başrollerinde Austin Butler ve Oscar ödüllü Tom Hanks’in yer aldığı, Elvis Presley’in hayatını ve müziğini konu alan, epik bir sinema gösterisi olarak karşımızda.

Film, esrarengiz menajeri Albay Tom Parker (Hanks) ile sıra dışı ilişkisi üzerinden Elvis Presley’in (Butler) hayatını ve müziğini konu alıyor. Hikaye, Amerika’da gelişen kültürel manzara ve masumiyetin kaybolmaya başladığı zeminde, Presley’in şöhrete yükselişinden, benzeri görülmemiş bir yıldıza dönüştüğü 20 yılı aşkın sürede, Presley ve Butler’ın arasındaki karmaşık ilişkinin dinamiğini gözler önüne seriyor. Bu yolculuğun merkezinde Elvis’in hayatındaki en önemli ve etkili insanlardan biri olan Priscilla Presley (Olivia DeJonge) de yer alıyor.

Ödüllü tiyatro oyuncusu Helen Thomson (Top of the Lake: China Girl, Rake) Elvis’in annesi Gladys’i, Richard Roxburgh (Moulin Rouge, Breath, Hacksaw Ridge) Elvis’in babası Vernon’u ve Olivia DeJonge (The Visit, Stray Dolls) da Priscilla’yı canlandırıyor. Luke Bracey (Hacksaw Ridge, Point Break) Jerry Schilling rolünde, Natasha Bassett (Hail, Caesar!) Dixie Locke rolünde, David Wenham (The Lord of the Rings Trilogy, Lion, 300) Hank Snow rolünde, Kelvin Harrison Jr. (The Trial of the Chicago 7, The High Note) B.B. King rolünde, Xavier Samuel (Adore, Love & Friendship, The Twilight Saga: Eclipse) Scotty Moore rolünde ve Kodi Smit-McPhee (The Power of the Dog) Jimmie Rodgers Snow rolünde karşımıza çıkıyor.

Filmde yer alan diğer oyuncular ise şöyle sıralanıyor; Dacre Montgomery (Stranger Things, The Broken Heart Gallery) TV yönetmeni Steve Binder rolünde, Leon Ford (Gallipoli, The Pacific) Tom Diskin rolünde, Kate Mulvany (The Great Gatsby, Hunters) Marion Keisker rolünde, Gareth Davies (Peter Rabbit, Hunters) Bones Howe rolünde, Charles Grounds (Crazy Rich Asians, Camp) Billy Smith rolünde, Josh McConville (Fantasy Island) Sam Phillips rolünde ve Adam Dunn (Home and Away) Bill Black rolünde.

Elvis 24 Haziran'da Sinemalarda 5 – Elvis 2022 3

Filmdeki diğer ikonik müzisyenleri canlandırmaları için yönetmen Baz Luhrmann şarkıcı, söz yazarı Yola’ya, Sister Rosetta Tharpe rolünü, model Alton Mason’a Little Richard rolünü, Austin Texas’ın yerlisi Gary Clark Jr.’a Arthur Crudup rolünü ve artist Shonka Dukureh’e Willie Mae “Big Mama” Thornton rolünü verdi.

Oscar adayı Baz Luhrmann (The Great Gatsby, Moulin Rouge) filmi, Baz Luhrmann, Sam Bromell, Craig Pearce ve Jeremy Doner’ın birlikte yazdıkları senaryodan yönetti. Filmin hikayesi Baz Luhrmann ve Jeremy Doner’a ait. Filmin yapımcıları Baz Luhrmann, Oscar ödüllü Catherine Martin (The Great Gatsby, Moulin Rouge), Gail Berman, Patrick McCormick ve Schuyler Weiss. Filmin yönetici yapımcıları Toby Emmerich, Courtenay Valenti ve Kevin McCormick.

Elvis 24 Haziran'da Sinemalarda 6 – Elvis 2022 2

Yönetmenin kamera arkasındaki ekibinde yer alan isimler ise şöyle sıralanıyor: Görüntü yönetmeni Mandy Walker (Mulan, Australia), Oscar ödüllü yapım ve kostüm tasarımcısı Catherine Martin (The Great Gatsby, Moulin Rouge), yapım tasarımcısı Karen Murphy (A Star Is Born), editörler Matt Villa (The Great Gatsby, Australia) ve Jonathan Redmond (The Great Gatsby), Oscar adayı görsel efektler süpervizörü Thomas Wood (Mad Max: Fury Road), müzik süpervizörü Anton Monsted (Australia, Moulin Rouge) ve kompozitör Elliott Wheeler (The Get Down).

Elvis’in ana çekimleri Queensland, Avustralya’da yapıldı.

Elvis, bütün dünyada Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak. 22 Haziran 2022’den itibaren bütün dünyada vizyona girmeye başlayacak olan film, Kuzey Amerika’da ve Türkiye’de 24 Haziran 2022’de vizyona girecek.

Elvis 24 Haziran'da Sinemalarda 7 – Elvis 2022 4

Elvis 24 Haziran'da Sinemalarda 8 – Elvis 2022 5

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İnanılmaz Aile 2 Filminden İlk Fragman 9 – Incredibles 2 İnanılmaz Aile 2 3

İnanılmaz Aile 2 Filminden İlk Fragman

Incredibles 2 / İnanılmaz Aile 2, 22 Haziran 2018'de gösterime
Late Night with the Devil / Şeytanla Bir Gece'nin Fragmanı Yayınlandı 10 – Late Night with the Devill Seytanla Bir Gece 2023 1

Late Night with the Devil / Şeytanla Bir Gece’nin Fragmanı Yayınlandı

Stephen King’in “Gerçekten muhteşem, gözümü alamadım” dediği korku filmi Late