Elysium Kamera Arkası Videoları Yayında 1 – Elysium 01

Elysium Kamera Arkası Videoları Yayında

21 Temmuz 2013

Elysium kamera arkası videoları yayında! Merakla beklenen Elysium filmine ait iki adet kamera arkası video yayınlandı.

Elysium 01

İlk uzun metrajlı filmi District 9 (2009) ile isminden fazlasıyla söz ettiren Neill Blomkamp’ın dümende olduğu filmin oyuncu kadrosunda Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley, Alice Braga, Diego Luna, William Fichtner ve Wagner Moura yer alıyor.

“Yıl 2154, insanlar iki sınıfa ayrılıyorlar: bir grup çok varlıklı olup Elysium adı verilen bir uzay istasyonunda yaşıyor, geriye kalanlar ise çok kalabalık bir nüfus olarak çökmüş, yıkılmış dünyada yaşam savaşı veriyor. Dünyada yaşayan insanlar umutsuzca gezegenin suç ve yoksulluk ortamından kaçmaya çalışıyorlar ve birçoklarının Elysium’daki medikal imkanlara ihtiyaçları var. Ancak, Elysium’dakiler dünyadan göçü yasaklayan yasalar doğrultusunda yurttaşlarının “lüks” yaşantısını koruyabilmek için her şeyi yapmaya hazırlar. Bu iki dünya arasında eşitiği sağlayabilecek tek kişi ise Elysium’a gitmekten başka çaresi olmayan sıradan bir adam olan Max (Matt Damon). İstemeyerek de olsa Max çok tehlikeli bir görev üstlenerek Elysium’un Sekreteri Delacourt’un (Jodie Foster) güçlerine karşı gelmek zorunda. Ancak başarılı olduğu takdirde sadece kendi hayatını değil, Dünya’da yaşayan milyonların hayatını da kurtarabilir…”

Elysium, ülkemizde 9 Ağustos’ta gösterime girecek.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Televizyonda Korku Serileri Peş Peşe Geliyor! 2 – 15875

Televizyonda Korku Serileri Peş Peşe Geliyor!

Korku dizileri iş yapınca yapımcılar 80’leri kasıp kavuran slasher türünü
15. !f İstanbul’un İzlenmesi Gereken 15 Filmi 3 – krisha poster

15. !f İstanbul’un İzlenmesi Gereken 15 Filmi

Bu yıl 15. yılını kutlayan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali,