Elysium Kamera Arkası Videoları Yayında

Elysium kamera arkası videoları yayında! Merakla beklenen Elysium filmine ait iki adet kamera arkası video yayınlandı.

Elysium 01

İlk uzun metrajlı filmi District 9 (2009) ile isminden fazlasıyla söz ettiren Neill Blomkamp’ın dümende olduğu filmin oyuncu kadrosunda Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley, Alice Braga, Diego Luna, William Fichtner ve Wagner Moura yer alıyor.

“Yıl 2154, insanlar iki sınıfa ayrılıyorlar: bir grup çok varlıklı olup Elysium adı verilen bir uzay istasyonunda yaşıyor, geriye kalanlar ise çok kalabalık bir nüfus olarak çökmüş, yıkılmış dünyada yaşam savaşı veriyor. Dünyada yaşayan insanlar umutsuzca gezegenin suç ve yoksulluk ortamından kaçmaya çalışıyorlar ve birçoklarının Elysium’daki medikal imkanlara ihtiyaçları var. Ancak, Elysium’dakiler dünyadan göçü yasaklayan yasalar doğrultusunda yurttaşlarının “lüks” yaşantısını koruyabilmek için her şeyi yapmaya hazırlar. Bu iki dünya arasında eşitiği sağlayabilecek tek kişi ise Elysium’a gitmekten başka çaresi olmayan sıradan bir adam olan Max (Matt Damon). İstemeyerek de olsa Max çok tehlikeli bir görev üstlenerek Elysium’un Sekreteri Delacourt’un (Jodie Foster) güçlerine karşı gelmek zorunda. Ancak başarılı olduğu takdirde sadece kendi hayatını değil, Dünya’da yaşayan milyonların hayatını da kurtarabilir…”

Elysium, ülkemizde 9 Ağustos’ta gösterime girecek.

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir