Elysium Yeni Poster Çok Havalı Görünüyor 1 – Elysium 01

Elysium Yeni Poster Çok Havalı Görünüyor

10 Temmuz 2013

Elysium: Yeni Cennet

Elysium intl Teaser poster eElysium yeni poster! Filmin en son yayınlanan hareketli posteri çok havalı görünüyor.

100 milyon dolara yakın bütçesiyle bu senenin en merak edilen bilim kurgularından birinin Elysium olduğu ortada. İlk uzun metrajlı filmi District 9 (2009) ile isminden fazlasıyla söz ettiren Neill Blomkamp, gelecekte geçen Elysium’u yazıp yönetti.

Başrollerde Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley, Alice Braga, Diego Luna, William Fichtner ve Wagner Moura yer alıyor.

“Yıl 2154, insanlar iki sınıfa ayrılıyorlar: bir grup çok varlıklı olup Elysium adı verilen bir uzay istasyonunda yaşıyor, geriye kalanlar ise çok kalabalık bir nüfus olarak çökmüş, yıkılmış dünyada yaşam savaşı veriyor. Dünyada yaşayan insanlar umutsuzca gezegenin suç ve yoksulluk ortamından kaçmaya çalışıyorlar ve birçoklarının Elysium’daki medikal imkanlara ihtiyaçları var. Ancak, Elysium’dakiler dünyadan göçü yasaklayan yasalar doğrultusunda yurttaşlarının “lüks” yaşantısını koruyabilmek için her şeyi yapmaya hazırlar. Bu iki dünya arasında eşitiği sağlayabilecek tek kişi ise Elysium’a gitmekten başka çaresi olmayan sıradan bir adam olan Max (Matt Damon). İstemeyerek de olsa Max çok tehlikeli bir görev üstlenerek Elysium’un Sekreteri Delacourt’un (Jodie Foster) güçlerine karşı gelmek zorunda. Ancak başarılı olduğu takdirde sadece kendi hayatını değil, Dünya’da yaşayan milyonların hayatını da kurtarabilir…”

 

imageimage
imageimageimage
imageimage

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bilimkurgu Fantastik Sinemada Sistem Eleştirisi 2 – Steampunk

Bilimkurgu Fantastik Sinemada Sistem Eleştirisi

Marksizm Akademisi, Kutlukhan Kutlu ile bilimkurgu sineması ve fantastik sinemada
Rampage: Büyük Yıkım 13 Nisan'da Sinemalarda 3 – Rampage Büyük Yıkım

Rampage: Büyük Yıkım 13 Nisan’da Sinemalarda

Başrolde Dwayne Johhson’ın oynadığı, Brad Peyton'ın yönettiği aksiyon filmi Rampage: