Emmanuelle Yoğun Bakımda! 1 – Sylvia Kristel

Emmanuelle Yoğun Bakımda!

2 Temmuz 2012

Emmanuelle Yoğun Bakımda! 2 – 5698e1a287a0eBeyazperdeye erotik filmleri ile 70’li yıllarda damgasını vuran Hollandalı oyuncu Sylvia Kristel (ya da namıdiğer Emmanuelle) Amsterdam’da beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı.

1974 yılında Emmanuelle Arsan’ın romanından sinemaya aktarılan Emmanuelle filmi ile dünya çapında şöhreti yakalayan 59 yaşındaki yıldız bir anda erotizmin ikonası haline gelmişti.

Yönetmenliğini Just Jaeckin’in yaptığı Emanuelle, 500 bin dolara mal olmuş, 120 milyon dolar hasılat yapmıştı. Doktorlar yoğun bakımda olan Kristel’in hayati tehlikeyi atlatamadığını söylediler.

Sylvia Kristel, 28 eylül 1952’de Hollanda’da Utrecht’te doğdu. Emanuelle serisinden sonra 1974’te Julia’da iyice ünlenip, 1979’da Airport ’79 -the Concorde filmi ile Holywood’a transfer oldu. Kariyerinin en başarılı filmi olarak Private Lessons kabul ediliyor. Özel Dersler adıyla ülkemizde de oynayan bu filmde, 15 yaşındaki Eric Brown’a cinselliği öğreten bir mürebbiye rolündeydi. Son filmi Sexy Boys’u 2001’de  çevirdi.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Filmini Kap Gel!

KargART’ın büyük ilgi gören geleneksel etkinliği “Filmini Kap Gel”, sezon
Türk Kaptan Amerikası Deja View Programında 3 – 3 dev adam 01

Türk Kaptan Amerikası Deja View Programında

Deja View programında Ed Glaser, Kaptan Amerika ve Santo'nun kötü