Emin Alper Filmi Kurak Günler 25 Kasım’da Vizyonda 1 – Kurak Gunler 3

Emin Alper Filmi Kurak Günler 25 Kasım’da Vizyonda

28 Eylül 2022

Dünya prömiyeri 75. Cannes Film Festivali’nde gerçekleşen, Türkiye prömiyeri ise 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleşecek olan Emin Alper’in dördüncü uzun metrajlı filmi Kurak Günler 25 Kasım’da vizyona girmeye hazırlanıyor.

Emin Alper’in yeni filmi Kurak Günler, 25 Kasım’da vizyonda sinemaseverlerle buluşacak. Dünya prömiyeri 75. Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış (Un Certain Regard) bölümünde gerçekleşen, Türkiye prömiyeri ise 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleşecek olan film, Hırvatistan’ın köklü film festivallerinden olan 69. Pula Film Festivali’nden En İyi Film, Eleştirmenler Jürisi Özel Ödülü ve En İyi Ortak Yapım ödülleri ile dönmüştü.

Politik ve psikolojik gerilim türlerinin unsurlarını taşıyan film, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor. Filmin başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşırken, yardımcı rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz onlara eşlik ediyor.

Ay Yapım ile Liman Film’in yapımcısı olduğu, Türkiye, Fransa, Almanya, Hollanda, Yunanistan, Hırvatistan ortak yapımı olan Kurak Günler, 25 Kasım’da Bir Film dağıtımıyla sinemaseverlerle buluşacak.

Emin Alper Filmi Kurak Günler 25 Kasım’da Vizyonda 2 – Kurak Gunler poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Siccin 10. Yılında Geri Dönüyor 3 – Siccin 7 header

Siccin 10. Yılında Geri Dönüyor

Rekortmen Türk korku serisi, yedinci filmiyle beyazperdede seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.
AçıkhavADA Sinema Her Pazar Farklı Bir Adada 4 – pg 28 hitchcock

AçıkhavADA Sinema Her Pazar Farklı Bir Adada

Getirilen bir yenilikle her Pazar günü farklı bir adaya gidecek