Emin Alper'in Yeni Filmi Kurak Günler 75. Cannes Film Festivali’nde 1 – Kurak Gunler 2

Emin Alper’in Yeni Filmi Kurak Günler 75. Cannes Film Festivali’nde

Emin Alper’in dördüncü uzun metraj filmi Kurak Günler, 75. Cannes Film Festivali’ne seçildi. Türkiye, Fransa, Almanya, Hollanda, Yunanistan, Hırvatistan ortak yapımı olan filmin dünya galası bu yıl 17-28 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek festivalin resmi bölümlerinden Belirli Bir Bakış’ta (Un Certain Regard) yapılacak.

Tepenin Ardı, Abluka ve Kız Kardeşler ile ulusal ve uluslararası birçok festivalden ödüllerle dönen Emin Alper’in yeni filmi Kurak Günler’in başrollerinde Selahattin Paşalı ve Ekin Koç, yardımcı rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor.

Emin Alper'in Yeni Filmi Kurak Günler 75. Cannes Film Festivali’nde 2 – Kurak Gunler 1

Politik ve psikolojik gerilim türlerinin unsurlarını taşıyan film, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor.

Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu Kurak Günler (proje adı Balkaya) T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği almıştı. Film, Cannes’daki dünya galasının ardından 2022’nin sonbahar aylarında Türkiye’de seyirciyle buluşacak.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank
    Mansur Yıldırım

    Cannes da emin alper in kurak günler filmi ile belirli bir bakış bölümü de olsa yer alması sevindirici başarılar dilerim gönül isterdi zeki demirkubuz hayat filmi ile ana yarışmada olsaydı ama sanırım seneye kuru otlar üstüne garanti ana yarışmada olacak ne diyelim iyiki nuri bilge ceylan var oda olmasa cannes da ana yarışmaya giremeyeceğiz sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir