“En İyi 10 Kısa Film” Jüri Önünde 1 – Yazısız

“En İyi 10 Kısa Film” Jüri Önünde

21 Eylül 2015

Antalya Sinema Derneği son on yılda Türkiye’deki önemli festivallerden birincilik ödülü almış Kurmaca türündeki kısa filmlerin, geniş bir jüri aracılığıyla değerlendirmeye alınacağı bir çalışma başlatmıştı. Filmler şimdi jüri önünde!

Antalya Sinema Derneği Başkanı Sidar Serdar Karakaş ile Antalya Sinema Derneği Kültür ve Sanat Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Ersümer tarafından yürütülen ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen projenin jüri üyeleri arasında Türkiye’nin birçok ünlü yönetmeni, oyuncusu, film eleştirmeni ve sinema akademisyeni yer alıyor:

Öteki Sinema’nın kurucusu Murat Tolga Şen’in ve sitenin yazarlarından olan Banu Bozdemir ve Serdar Kökçeoğlu’nun yer aldığı jüri, Ümit Ünal, Murat Düzgünoğlu, Erdem Tepegöz, Zeynel Doğan, Melik Saraçoğlu, Tan Tolga Demirci, Gürcan Keltek, Reha Özcan, Oğuzhan Ersümer, Ertan Yılmaz, Bülent Vardar, Senem A. Duruel Erkılıç, Kutay Ucun, Murat Tırpan, Pınar Tınaz, Fırat Sayıcı ve Cüneyt Cebenoyan gibi değerli isimlerden oluşuyor.

“En İyi On Kısa Film” oylamasının sonuçları Ekim ayında duyurulacak. Antalya Sinema Derneği, seçilen filmlerin yönetmenleriyle yapılacak röportajların kitaplaştırılmasını, ilgili filmlerin ise yurt içinde ve yurt dışında gösterimlerinin yapılmasını planlıyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Allah Tependen (3D) Baksın Lucas! 2 – Star Wars Lucas Featured 865x505

Allah Tependen (3D) Baksın Lucas!

George Lucas, sana binlerce teşekkür... Bizi Star Wars evrenine atıp
Pera Film’den Yeni Seçki: Sonsuz Sokaklar 3 – Oslo August 31st 2011 7

Pera Film’den Yeni Seçki: Sonsuz Sokaklar

Pera Film, Tam Yerinden: İstanbul’a Panoramik Bakışın Tarihi sergisi paralelinde