Endüstri Günleri VisionIST 21-22 Kasım Tarihlerinde

Yansımalar, Atölye, Panel ve Ustalık Sınıfından oluşan VisionIST programı 10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali yönetimi tarafından açıklandı. Endüstri Günleri “VisionIST” 21-22 Kasım 2020 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecek.

Endüstri Günleri VisionIST 21-22 Kasım Tarihlerinde 1 – Endustri Gunleri VisionIST logo

Endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişimde bulunması ve bu şekilde üretimlerine yansıtacak katkıyı sağlaması hedeflenen VisionIST’in ikincisi 10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında 21-22 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Film endüstrisinin buluşmasını sağlayan, endüstrideki gelişmelerin tanıtıldığı, tartışıldığı, iletişim toplantılarının yapıldığı VisionIST bu yıl çevrimiçi gerçekleştirilecek. VisionIST’in takip edilebilmesi için bu yıl akreditasyon formu da yayınlandı: icapff.com/tr/uscff-endustri-gunleri

Yansımalar

Açıklanan programa göre Yansımalar bölümünde Zeynep Atakan “Sinema Alanında Kariyer Planlaması”, Serpil Altın ise “Bir filmin çekim sürecini planlama”yı katılımcılarla konuşacak.

Atölye

Atölye bölümünde Müge Özen “İlk filmime nasıl yapımcı bulurum?”, Kıvılcım Akay ise “Belgesel filmde kreatif anlatı, senaryo yazımı ve etik” başlıklarını işleyecek.

Panel

Panellerde ise İpek Erdem moderatörlüğünde Maxine Williamson, Simona Nobile ve Tarık Tufan’ın katılımıyla “Pandemi, kalem ve projeler” konuşulacak. Adem Sözüer’in moderatörlüğünde ise “Sinemada telif hakları” konusu Gül Okutan ve Janset Paçal’ın katkılarıyla konuşulacak.

Ustalık Sınıfı

Ustalık Sınıfı bölümünde Esin Küçüktepe moderatörlüğünde Leena Yadav, Alin Taşçıyan moderatörlüğünde ise Agnieszka Holland tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

Visionist; 21 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 10.30’da Bengi Semerci’nin açılış konuşması ile başlayacak.

Çevrimiçi biletler satışta

Festival yönetimi 10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin biletlerini satışa sundu. Buna göre:

  • Biletler online.icapff.com sitesinden tek film için ya da kombine olarak alınabilecek.
  • Her film için bilet sayıları kısıtlıdır.
  • Bilet alımı ve filmlerin nasıl izleneceği hakkında tüm bilgiler online.icapff.com sitesinde bulunmaktadır.
  • 19 Kasım 2020 akşamı açılış filmi En Uzun Gece saat 20.30 da izlenmeye açılacak ve filmlerin hepsi 20 Kasım 2020 sabah 07.00 de gösterime açılmış olacaktır.

Endüstri Günleri VisionIST 21-22 Kasım Tarihlerinde 2 – 10 Suc ve Ceza Film Festivali poster

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir