Engelsiz Filmler Festivali 17-23 Ekim Tarihleri Arasında 1 – Sinema Salonu

Engelsiz Filmler Festivali 17-23 Ekim Tarihleri Arasında

17 Haziran 2022

Bu yıl 17-23 Ekim tarihleri arasında 10. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan Engelsiz Filmler Festivali, çevrimiçi programının yanına fiziksel gösterimleri de ekledi.

Herkesin sinemaya eşit koşullarda erişimini sağlamak için yola çıkan Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl onuncu yaşını kutlayarak 17-23 Ekim tarihleri arasında çevrimiçi olarak tüm Türkiye’de sinemaseverlerle bir araya gelecek. Festival, çevrimiçi programının yanı sıra fiziksel olarak da Ankara’da Büyülü Fener Sineması’nda sinemaseverlerle buluşacak.

Engelsiz Filmler Festivali onuncu yılında; Ulusal Uzun Film Yarışması ile kısa film kültürünü yaygınlaştırarak, kısa filmcilere daha fazla ifade alanı açmak için geçtiğimiz yıl ilk kez gerçekleştirdiği Kısa Film Yarışması ve Oditoryum, Kaleydoskop ve Çocuklar İçin başlıkları altında oluşturacağı seçkileri sinemaseverler ile buluşturacak.

Puruli Kültür Sanat tarafından 2013 yılından beri gerçekleştirilen Engelsiz Filmler Festivali’nde bugüne kadar Türkiye ve dünyadan 316 film gösterimi ve 105’i yönetmenler ve film ekiplerinin katılımıyla gerçekleşen söyleşi olmak üzere toplam 118 yan etkinlik erişilebilir olarak çevrimiçi ve fizikselde 180 binden fazla izleyiciye ulaştı.

Programda yer alan tüm filmleri sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı ile sinemaseverlerle buluşturan Engelsiz Filmler Festivali, yan etkinliklerini de erişilebilir olarak gerçekleştiriyor.

Engelsiz Filmler Festivali 17-23 Ekim Tarihleri Arasında 2 – 10 Engelsiz Filmler Festivali Ankara afis

Festival hakkında ayrıntılı bilgi için engelsizfestival.com adresi ziyaret edilebilir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

30. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı 3 – 30 Adana Altin Koza Film Festivali header

30. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı

18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 30. Uluslararası Adana Altın
10. Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması Finalistleri 4 – The Sprayer Farnoosh Abedi

10. Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması Finalistleri

10. kez sinemaseverlerle buluşacak Engelsiz Filmler Festivali’nin 2. kez gerçekleştireceği