Enki Bilal İstanbul'da 1 – bilal

Enki Bilal İstanbul’da

17 Mart 2009

bilalFransız sanatçı Enki Bilal İstanbul’a geliyor. Sanatçı orijinal eserleriyle ilk kez Türkiye’de…

Çizgi romanı yeniden zirveye çıkaran, eserleri dünya çapında bir üne sahip  Fransız sanatçı, Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’na konuk oluyor. “Enki Bilal İstanbul’da” adlı sergide; gerek çizgi roman albümleri, gerekse filmleriyle her zaman gündemde kalan sanatçının orijinal eserleri Türkiye’de ilk kez sergilenecek.

Sergide, orijinal eserlerin yanı sıra Murat Cem Şerbetci Koleksiyonu’na ait imzalı-sayılı serigraf ve litograf baskılar, afişler, heykel ve saat tasarımları, posta pulları ve kartpostallar gibi eserler yer alacak. Bu eserler arasında çok nadir bulunan Horus heykelciği ve Hyperion saati de bulunuyor. Yılın en çarpıcı sergilerinden biri olan “Enki Bilal İstanbul’da”, 28 Mart-2 Mayıs 2009 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Sergiye özel bir afiş de tasarlayan Bilal, hayranlarıyla 28 Mart Cumartesi günü saat 14.00’da “Enki Bilal’in Sanatı ve Dünyası” başlıklı söyleşide buluşacak.

Çok yönlü bir sanatçı olan Enki Bilal kendini sadece bir çizgi romancı ya da film yönetmeni değil, hikâye anlatıcısı olarak tanımlıyor. Sanatçının orijinal eserleri her zaman satışa sunulmuyor ancak iki yıldır eserleri müzayedelerde satış rekorları kırıyor. Geçen yıl Paris’teki Artcurial Müzayede Evi’nde satılan 32 esere toplamda 1,5 milyon avronun üzerinde değer biçildi. Bu eserlerden biri 177 bin avroya alıcı bularak rekor kırdı.

Kaynak: Habertürk

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Lucy 2 Yolda! 2 – lucy scarlett johansson latest movie images scarlett johansson black widow vs lucy

Lucy 2 Yolda!

Scarlett Johansson’un başrolünü üstlendiği, Luc Besson imzalı aksiyon filmi Lucy’ye
Fantastic Four’dan TV Spot’u Yayınlandı! 3 – Fantastic Four origin story

Fantastic Four’dan TV Spot’u Yayınlandı!

Uzun zamandır gündemde olan projeden ilk tv spot’u da yayınlandı.