Erdem Tepegöz'den Yeni Film Müjdesi 1 – Erdem Tepegöz Gölgeler İçinde 2

Erdem Tepegöz’den Yeni Film Müjdesi

14 Mayıs 2018

Dünya çapında 23 ödül alan Zerre filminin senaristi ve yönetmeni Erdem Tepegöz, bilim kurgu türündeki yeni filmi Gölgeler İçinde’nin çekimlerini tamamladı! Yönetmen, konusu sır gibi saklanan ikinci filmi Gölgeler İçinde’yi, Gürcistan’da bir maden kasabasında beş haftada çekti.

Erdem Tepegöz'den Yeni Film Müjdesi 2 – Erdem Tepegöz Gölgeler İçinde 3

Erdem Tepegöz’ün, yalın anlatımı ve gerçekçi atmosferiyle öne çıkan ilk filmi Zerre, 30 ülkede gösterildi ve hem Türkiye’de hem de yurt dışındaki festivallerde büyük övgü topladı. Zerre, 35. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film, 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi İlk Film ödülleri de dahil olmak üzere toplam 23 ödüle layık görüldü.

İkinci filmin müjdesini veren Erdem Tepegöz, yazıp yönettiği, bilim kurgu türündeki yeni filmi Gölgeler İçinde’nin çekimlerini geçtiğimiz hafta tamamladı. Ülkemizde fazla örneği bulunmayan bilim kurgu türünde olması nedeniyle beklentileri yükselten Gölgeler İçinde, bağımsız bir bilim kurgu filmi olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Başarılı yönetmenin merakla beklenen ve konusu sır gibi saklanan yeni filmi, Gürcistan’ın ortasında, Sovyetler Birliği döneminden kalma bir maden kasabasında çekildi. Gölgeler İçinde’nin başrolünde, yer aldığı Homeland ve Prison Break gibi Hollywood projeleriyle tanınan ünlü aktör Numan Acar bulunuyor.

Yapımcılığını Türkiye’de Contact Film Works şirketiyle Figen Ermek Özçorlu ve Umut Özçorlu’nun üstlendiği fimin görüntü yönetmenliğini ise Hayk Kirakosyan yapıyor. Yapım aşamasının ardından festival yolculuğuna başlayacak olan Gölgeler İçinde’nin 2019 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İstanbul Modern Biz de Varız! Programı 10 Yaşında 3 – Cemil Sov 07

İstanbul Modern Biz de Varız! Programı 10 Yaşında

İstanbul Modern Sinema’nın Türkiye sinemasından yeni filmleri bir araya getirdiği
Yasak Bölge 9'un Kadrosundan Yeni Bilim-Kurgu 4 – District 9 2009

Yasak Bölge 9’un Kadrosundan Yeni Bilim-Kurgu

İlk uzun metrajıyla isminden sıkça söz ettiren Blomkamp'ın yeni projesi,