Ev 4 Haziran'da İzleyicisiyle Buluşuyor! 1 – EV SON AFİŞ

Ev 4 Haziran’da İzleyicisiyle Buluşuyor!

1 Mayıs 2010
“Oyunu kimin başlattığı değil, kimin bitirdiği önemlidir.”

Alper Özyurtlu ve Caner Özyurtlu’nun yazarak, yönetmen koltuğunda da oturduğu Ev, sinemaseverler ile beyazperdede buluşmak için gün sayıyor. ‘Biri Bizi Gözetliyor’ yarışması benzeri evlerden birinde yarışmacılar, hayallerine kavuşmak ve beklentilerini karşılamak amacıyla 100 gün bir evde yaşamayı kabul ederler. Ev, yarışmacıları için sürprizlerle dolu bu süreç, hayatları boyunca unutamayacakları bir tecrübeye dönüşecektir.

Canlı yayın yolunda devam ederken, birdenbire Ev’e silahlı bir adam girer ve yarışmacıları rehin alır. Saldırganın amacı oyunun kurallarını değiştirmektir.“Ev” adlı yarışmanın final gecesinde birinci olan yarışmacı elemek istediği kişiyi öldürecek ve tüm olanlar canlı yayında ekrana gelecektir. Yarışmacılar içeride ecel terleri dökerken aynı zamanda tüm Türkiye de bu gerilim dolu saatlere canlı canlı tanık olacaktır.

Ev 4 Haziran'da İzleyicisiyle Buluşuyor! 2 – EV SON AFİŞ

Satır arasında bu tür reality show yapımlara bir eleştiri niteliğinde olan film, gerilim türü film boşluğunu dolduracak ve sinemaseverler için haziran ayında iyi bir alternatif olacak.

4 Haziran 2010’da Pinema’nın dağıtımı ile vizyona girecek olan, farklı üslubu ve sert sahneleriyle merak uyandıran gerilim türündeki film için, gerçek bir ev inşa edildi. Çekim mantığı, dekorasyonu ve kurgusu ile gercek bir televizyon programı havası yaratılan yapımda 1.5 saat içinde yaşananlar seyirciye aktarılacak.

SENARYO: CANER ÖZYURTLU, ALPER ÖZYURTLU, VOLKAN KELEŞ
YÖNETMEN: ALPER ÖZYURTLU, CANER ÖZYURTLU
DAĞITIM ŞİRKETİ: PİNEMA
GÖRÜNTÜ YÖN. : ARAS DEMİRAY
SANAT YÖN. : BUJAR MUCHA
MÜZİK: DENİZ GÜNGÖREN, YUNUS EMRE DEĞER
MAKYAJ: SANDRA IVATOVIC
SÜRE: 95 DK.
VİZYON TARİHİ : 4 HAZİRAN 2010
OYUNCULAR: DENİZ CELİLOĞLU, KEREM ATABEYOĞLU, ALPAY ATALAN, ECE ÇEŞMİOĞLU , MELDA GÜR, AHMET SARAÇOĞLU, ŞÜKRAN OVALI, LEVENT ÜNSAL, ALİCAN YÜCESOY, İBRAHİM ERSOYLU, GÜLÇİN SANTIRCIOĞLU, AŞKIN ŞENOL, FUNDA ERYİĞİT, ÖZGÜR ÖZBERK,

KONUK OYUNCULAR: OKAN BAYÜLGEN, ÖZGE ULUSOY, ECE ÜNER, BURAK TÖRÜN, OĞUZ HAKSEVER

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

5 Comments

 1. Evet, aynı konuya olmasa da benzeri konsepte sahip filmler var. (İçimden bir ses finalde aynı konuya dönüşebileceğini söylüyor. Sürpriz!) Sayısı da bir elin parmaklarını geçmez. Ama “kan, şiddet ve küfür olmadan psikolojik gerilim olarak” hazırlanmış bir film, en azından benim bildiğim kadarıyla yok. Oyuncular tiyatrocu ağırlıklı. İyi bir senaryo olursa niye olmasın…

 2. bir filmin tanıtımının içinde kan, şiddet ve küfür yok diye yapılması bana çok saçma geliyor.

 3. Kimse kırılmasın ama olmamış bundan iş çıkmaz :)

 4. ”Kan, şiddet ve küfür olmadan psikolojik gerilim”..
  Sanırım insanların yüzündeki kırmızılıklara kan denilmez..
  İzlenir iyide olur bu konuda yapılan ingiliz yapımı mini-dizi
  vardı.
  Dead Set 2008
  http://www.imdb.com/title/tt1285482/
  vb örnekler sayılabilir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Stranger Things 2. Sezonundan İlk Görseller! 3 – Stranger Things 2. sezon005

Stranger Things 2. Sezonundan İlk Görseller!

Netflix’in sevilen bilim kurgu dizisi Stranger Things’in merakla beklenen yeni
Disney ve Pixar'dan Lightyear / Işıkyılı 2 Eylül'de Sinemalarda 4 – Lightyear Isikyili 2022 1

Disney ve Pixar’dan Lightyear / Işıkyılı 2 Eylül’de Sinemalarda

Disney ve Pixar’dan Lightyear / Işıkyılı filminin yeni resmi afişi