Evil Dead Remake Bu Sefer Gerçekten Yolda Gibi

Uzun bir zamandır dedikodusu sinema basınını meşgul eden ve geleceği iyice arapsaçına dönen Evil Dead remake ile ilgili sonunda önemli bir gelişme yaşandı.

Evil Dead Remake Bu Sefer Gerçekten Yolda Gibi 1 – cats

Yönetmen Sam Raimi’yi sinema dünyasıyla tanıştıran bir ilk film olma özelliğini taşıyan (Joel Coen de kurgu yardımcılığı yapmıştır bu filmde) ve kısa sürede kült mertebesine ulaşan, başrol oyuncusu Bruce Campbell’ı efsane statüsüne yükselten, sahne müzikali yapılan, çizgi romanları basılan, devam filmleri çekilen ve pek çok ülkede sansüre uğrayan 1981 tarihli kült yapım Şeytanın Ölüsü (The Evil Dead); içeriğindeki korku, şiddet, gore sahneleri ve tabii ki kara mizahıyla kendisinden sonra gelecek filmlere ilham kaynağı olmuş olan önemli bir yapım.

Video kasetlerin revaçta olduğu günlerde en fazla kiralanan ve el altından dağıtılan bu muhteşem film, Uruguaylı yönetmen Federico Alvarez (Alvarez henüz tanınmayan bir isim olsa da, 300 dolar gibi bir bütçeyle çektiği Ataque de Panico isimli kısa filmiyle Youtube’da tıklanma rekorları kıran ve başta Raimi olmak üzere Hollywood’u peşinden koşturan genç bir yetenek) tarafından ve Sam Raimi’nin yapımcılığında yeniden uyarlanacak.

Henüz uzun metrajı bulunmayan Alvarez’in ilk yönetmenlik denemesi olacak olan uyarlamada Bruce Campbell’ı Ash rolünde tekrar göremeyecek de olsak, filmde başka bir karakter olarak yine gözükecek olmasının yanı sıra projenin yapımcılığını da üstlenecek. Senaryosu biten ve şu sıralar kast aşamasında olan projenin, Raimi’nin yeni projesi ‘Oz: The Great and Powerful’un çekimlerine başlamadan önce yapım öncesi hazırlıklarının tamamlanması ve yeni filmin orijinal seriyi yeni baştan ele alması planlanıyor.

Haber kaynağı: http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-50114

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

3 Yorumlar

 1. blank

  evıl deadi hepimiz merak ediyoruzda.Arkadaş keşke bu filmide uzun metraj çekseymş.

 2. blank

  bu filmi remake eden eller kırılsın! demek istiyorum bir yandan… bir yandan diyemiyorum da.

 3. blank

  Yahu Evil dead gibi filmin remake i olsa ne olur olmasa ne olur, devamini cekseler evil dead3 ne biliyim 4 olsa army of darkness a selam cakip bir yerlerden abska tarafa gitseler…

  Boyle gereksiz remake olaylari aslini da mahvediyor bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir