Evil Dead Remake Bu Sefer Gerçekten Yolda Gibi 1 – cats

Evil Dead Remake Bu Sefer Gerçekten Yolda Gibi

14 Temmuz 2011

Uzun bir zamandır dedikodusu sinema basınını meşgul eden ve geleceği iyice arapsaçına dönen Evil Dead remake ile ilgili sonunda önemli bir gelişme yaşandı.

Evil Dead Remake Bu Sefer Gerçekten Yolda Gibi 2 – cats

Yönetmen Sam Raimi’yi sinema dünyasıyla tanıştıran bir ilk film olma özelliğini taşıyan (Joel Coen de kurgu yardımcılığı yapmıştır bu filmde) ve kısa sürede kült mertebesine ulaşan, başrol oyuncusu Bruce Campbell’ı efsane statüsüne yükselten, sahne müzikali yapılan, çizgi romanları basılan, devam filmleri çekilen ve pek çok ülkede sansüre uğrayan 1981 tarihli kült yapım Şeytanın Ölüsü (The Evil Dead); içeriğindeki korku, şiddet, gore sahneleri ve tabii ki kara mizahıyla kendisinden sonra gelecek filmlere ilham kaynağı olmuş olan önemli bir yapım.

Video kasetlerin revaçta olduğu günlerde en fazla kiralanan ve el altından dağıtılan bu muhteşem film, Uruguaylı yönetmen Federico Alvarez (Alvarez henüz tanınmayan bir isim olsa da, 300 dolar gibi bir bütçeyle çektiği Ataque de Panico isimli kısa filmiyle Youtube’da tıklanma rekorları kıran ve başta Raimi olmak üzere Hollywood’u peşinden koşturan genç bir yetenek) tarafından ve Sam Raimi’nin yapımcılığında yeniden uyarlanacak.

Henüz uzun metrajı bulunmayan Alvarez’in ilk yönetmenlik denemesi olacak olan uyarlamada Bruce Campbell’ı Ash rolünde tekrar göremeyecek de olsak, filmde başka bir karakter olarak yine gözükecek olmasının yanı sıra projenin yapımcılığını da üstlenecek. Senaryosu biten ve şu sıralar kast aşamasında olan projenin, Raimi’nin yeni projesi ‘Oz: The Great and Powerful’un çekimlerine başlamadan önce yapım öncesi hazırlıklarının tamamlanması ve yeni filmin orijinal seriyi yeni baştan ele alması planlanıyor.

Haber kaynağı: http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-50114

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

3 Comments

  1. evıl deadi hepimiz merak ediyoruzda.Arkadaş keşke bu filmide uzun metraj çekseymş.

  2. bu filmi remake eden eller kırılsın! demek istiyorum bir yandan… bir yandan diyemiyorum da.

  3. Yahu Evil dead gibi filmin remake i olsa ne olur olmasa ne olur, devamini cekseler evil dead3 ne biliyim 4 olsa army of darkness a selam cakip bir yerlerden abska tarafa gitseler…

    Boyle gereksiz remake olaylari aslini da mahvediyor bence

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Afişlerle Türk Sineması Kitabının Lansmanı Yapıldı 3 – Afişlerle Türk Sineması Lansman 1

Afişlerle Türk Sineması Kitabının Lansmanı Yapıldı

Türker İnanoğlu’nun Türk sinema tarihine ışık tutan Başlangıcından Bugüne 1914-2018

Sinema Blogları Birliği Kuruldu

Sinema blogları, etkinliğini, bilinirliliğini ve prestijini artırmak adına Sinema Blogları