Fantastic Planet Film Festivali Bu Sene Üçü Bir Arada

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Sydney Fantastic Planet Film Festivali, oldukça iddialı bir geri dönüş yapıyor. 22 Mart-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festival, A Night of Horror ve Fantastic Asia Film Festivalleri ile birleşerek üç başlı bir canavar oluşturmaya karar vermiş. Sonuç Avustralya’daki janr sineması izleyicisi açısından doyurucu olacak gibi görünüyor.

Fantastic Planet Film Festivali Bu Sene Üçü Bir Arada 1 – Fantastic planet 3

Festivalin Gee Hale tarafından yapılan afişi, pulp çizgi roman kapakları havasında yapılmış ve festivalin, korku, bilim kurgu, fantastik ve Asya sineması temalarına dikkat çekiyor. Gölgesini gördüğümüz üç başlı canavar da festivalin geçirdiği mutasyonun bir ifadesi olsa gerek.

Avustralya’daki tür sineması meraklılarının heyecanla beklediği festival için Enzo Tedeschi tarafından bir de fragman hazırlanmış.

Yazar hakkında: Can Yalçınkaya

blank
Müzmin öğrenci, Punk Akademik. Avustralya'da yaşıyor ve Türk sineması ve popüler müziğinde melankoli üzerine çalışıyor. Çizgi romanlar, filmler, kitaplar, fanzinler ve saireyle haşır neşir olmayı, yazmayı ve çizmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir