Fatih Akın imzalı “Paramparça” Altın Küre Ödülü kazandı!

8 Ocak 2018

Fatih Akın’ın son filmi “Paramparça / In the Fade”75. Altın Küre Ödül Töreni’nde “Yabancı Dilde En İyi Film” Altın Küre Ödülü’ne layık görüldü. Başrolünde Diane Kruger’ın yer aldığı film, Türkiye’de 2 Şubat’ta vizyona girecek.

Fatih Akın imzalı "Paramparça" Altın Küre Ödülü kazandı! 1 – fatih aakin 6947

Yönetmen Fatih Akın, dün gece Beverly Hills’te düzenlenen tören sonrası yaptığı açıklamada “Buralarda olmak çok güzel. Adaylık zaten benim için ödüldü. Diane olmasaydı bunu başaramazdım. İnşallah Oscar’da da oluruz. İlginç olan şey şu; şimdiye kadar yaptığım en kişisel filmim beni en ileriye götüren film oldu.” dedi. Diane Kruger ise, “Bu filmde yer almak hayallerimin gerçeğe dönüşmesini sağladı… Hayallerimdeki yönetmenle çalışma fırsatı buldum, çok gururluyum.”ifadelerini kullandı.

Filmin senaryosunu avukat Hark Bohm ile birlikte yazan Fatih Akın, daha önceki bir röportajında hikayeyi bir Neo-Nazi grubunun işlediği cinayetlerden yola çıkarak oluşturduğunu anlatmıştı. Fatih Akın, “Türk kökenli olduğum için bu olaylar bende derin bir şok etkisi yarattı ve kardeşim de Hamburg’da bu cinayete kurban giden birini tanıyordu. Bu yüzden Paramparça’nın hikayesinde bu olaylardan yola çıktım” demişti.

Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde de büyük övgü toplayan “Paramparça”, Diane Kruger’a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü getirmişti. Akın’ın “Bir yumruk gibi çarpıyor. Sevseniz de, sevmeseniz de kesinlikle kalbinizi yakacak.” şeklinde nitelediği film, aynı zamanda Almanya’nın bu yılki Oscar adayı…

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

"Aynı Anda Her Yerde" Video Serisi Akbank Sanat’ta 2 – Necklace of Time Nancy Atakan Kalliopi Lemos

“Aynı Anda Her Yerde” Video Serisi Akbank Sanat’ta

“Aynı anda her yerde” başlıklı video gösterimleri, videonun zaman ve
Stan Winston Artık Yok! 3 – Stan Winstons Terminator

Stan Winston Artık Yok!

Animatronicler öksüz kaldı :( Keyifle okuduğumuz müstesna Çizgi roman blogu