Sınırları Aşan Festival Filmleri İnternette!

17 Mart 2012

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu Ön Jürisi açıklandı. Platform’un desteğiyle gerçekleştirilen ve birçok festivalde gösterilen Sınırları Aşan Festival Filmleri artık internetten de izlenebiliyor.

Sınırları Aşan Festival Filmleri İnternette! 1 – 5018

Geçtiğimiz günlerde, 2012 yılı film destekleri için çağrı yapan Ermenistan Türkiye Sinema Platformu’nun bu yılki ön jürisi belli oldu.

Platform’a yapılan başvurular, Erivan Altın Kayısı Film Festivali direktörü Susanna Harutyunyan, Ermenistanlı tanınmış senaryo yazarı Vahram Martirosyan, Ermenistanlı yönetmen Ara Khanjyan, Ermenistan Türkiye Sinema Platformu danışmanı, belgeselci, yazar Melek Ulagay, Altyazı Sinema Dergisi yazarı, eleştirmen Berke Göl ve yönetmen- yapımcı Özgür Doğan‘dan oluşan ön jüri tarafından değerlendirilecek ve Nisan ayında İstanbul’da, Temmuz ayında Erivan’da gerçekleştirilecek Sinema Destek Fonu’na davet edilecek projeler seçilecek.

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu geçtiğimiz günlerde Türkiyeli ve Ermenistanlı sinemacıları bir kez daha birlikte film yapmaya davet etmişti. Türkiyeli ve Ermenistanlı sinemacıların ortak yapım projelerine açık olan ve Nisan ayında İstanbul’da ve Temmuz ayında Erivan’da yapılacak destek fonu toplantılarında sunulacak iki projenin 10,000 USD ile ödüllendirileceği Sinema Destek Fonu’nun çağrı metnini ve başvuru formuna cinemaplatform.org adresinden ulaşmak mümkün. Sinema Destek Fonu’na son başvuru tarihi 19 Mart 2012.

ARTIK NETTEN İZLENEBİLECEK

2010 yılı boyunca yapımları Platform’un da desteğiyle gerçekleştirilen, ilk olarak 2011’de 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde ve 8. Erivan Altın Kayısı Film Festivali’nde gösterilen, ardından yurtiçinde ve dışında pek çok festival programında yer alan Sınırları Aşan Filmler’den üçü ise bu haftadan itibaren Platform websitesinden izlenebiliyor. Gülengül Altıntaş’ın yönettiği Kaybolmayın Çocuklar, Arthur Sukiasyan’ın yönettiği Güvercin Ustaları ve Altan Bal ile Canay Özden’in birlikte yönettikleri Kukla Tiyatrosu’nu www.cinemaplatform.org adresinden izleyebilirsiniz. Gor Baghdasaryan’ın yönettiği Komşular ve Diana Kardumyan’ın yönettiği Galata ise fragmanlarıyla Platform sitesinde yer alıyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Agnes Hakkında Her Şey İstanbul Modern'de 2 – Agnes Varda 1

Agnes Hakkında Her Şey İstanbul Modern’de

İstanbul Modern Sinema’nın Haneke ile başlayan retrospektif serisinin beşincisi 7-24
Sylvester Stallone, Rocky'nin Devamını Getirecek! 3 – MV5BMTg2NTMyMzM1NV5BMl5BanBnXkFtZTcwMTI0ODY2NA@@. V1

Sylvester Stallone, Rocky’nin Devamını Getirecek!

Rocky serisinin yıldız oyuncusu usta isim Sylvester Stallone'nin Rocky'nin devamı