Festivallere Damga Vuran Anons 19 Ekim’de Vizyonda 1 – Anons 021

Festivallere Damga Vuran Anons 19 Ekim’de Vizyonda

2 Ekim 2018

Hem yurt içinde hem de yurt dışında kazandığı ödüllerle festivallere damga vuran Anons, şimdi de vizyonda sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Absürt mizahı ve başarılı sinema diliyle dikkatleri çeken, Mahmut Fazıl Coşkun imzalı Anons 19 Ekim’de sinemalarda!

Festivallere Damga Vuran Anons 19 Ekim’de Vizyonda 2 – Anons posterDünya prömiyerini 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapan Anons, festival kapsamında Jüri Özel Ödülü ve En İyi Akdeniz Filmi ödüllerini aldı.

Anons, aynı zamanda Türkiye prömiyerini gerçekleştirdiği 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde ise hem uluslararası hem de ulusal bölümlerinde yarışan tek film oldu. 15 filmin 17 dalda yarıştığı ulusal yarışma bölümünde Yılmaz Güney Özel Ödülü, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü (Krum Rodriguez) ve Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanan Anons, aynı zamanda uluslararası yarışma bölümünde de Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Anons, 34. Hayfa Uluslararası Film Festivali’nin uluslararası yarışma bölümünde ise Özel Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü. Dünya çapında eleştirmenlerden büyük övgüler alan Anons, Hollywood Reporter eleştirmenleri tarafından “sonbahar festivallerinin en iyi 25 filmi” arasında gösterildi.

Uzak İhtimal ve Yozgat Blues filmlerinin ödüllü yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun’un üçüncü uzun metraj filmi Anons, 60’lı yıllarda ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin bir gece boyunca süren sıra dışı yolculuğunu anlatıyor. Filmin başrollerini Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç ve Şencan Güleryüz paylaşıyor.

Bir Film’in dağıtımcılığında, 19 Ekim 2018 Cuma günü Türkiye’de vizyona girecek olan Anons, öte yandan festival yolculuğuna da devam edecek.

ANONS HAKKINDA

1963 yılı, Mayıs ayının son günleri… Teğmen Şinasi, Binbaşı Kemal, Binbaşı Rıfat ve Albay Reha aynı gece Ankara’da başlayacak olan askeri darbenin İstanbul ayağında, darbe bildirisini İstanbul Radyosu’ndan anons etmeyi planlamaktadır. Yeterince güçlü ve etkili yapılan bir anons sonucunda darbenin başarılı olacağından ve halk desteğini arkalarına alacaklarından emindirler. Fakat hiçbir şey bekledikleri gibi gitmeyecektir. Her şeyin planlama ve askeri güçle çözülebileceğine inanan bu dört asker, kendilerini başkalarının adına karar verebilecek konumda hissetmişlerdir. Fakat onları yenilgiye uğratan şey sivil hayatın görünmez gücüdür.

Filmotto’nun yapımını üstlendiği Anons filmi, BKM (Türkiye) ve Chouchkov Brothers (Bulgaristan) ortak yapımı olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün ve Bulgar Film Merkezi’nin destekleriyle hayata geçirildi. Yapımcılığını Halil Kardaş ve Tarık Tufan’ın yaptığı filmin ortak yapımcılığını ise Borislav Chouchkov, Viktor Chouchkov ve Georgi Abrashev üstleniyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

"Yeni Büyü Çağının Yeni Kahramanı" Özel Video 3 – Newt Scamander Yeni Büyü Çağının Yeni Kahramanı

“Yeni Büyü Çağının Yeni Kahramanı” Özel Video

Tüm dünyada TSİ dün 17:00’de yayınlanan “Newt Scamander: Yeni Büyü
Aksiyon Yıldızı Panter'e Veda 4 – Faruk Ballı 1

Aksiyon Yıldızı Panter’e Veda

Koçero, Ringo Kid, Kızılmaske gibi 100'e yakın filmde rol alan