FilmYAP! Fikrin Var, Filmin Yoksa Hemen Başvur! 1 – Film Yap

FilmYAP! Fikrin Var, Filmin Yoksa Hemen Başvur!

14 Mart 2019

Short by Short kısa film izleme platformunun İstanbul Okan Üniversitesi Sinema TV Bölümü’yle ortaklaşa düzenlediği FilmYAP!; fikri olup filmi olmayan öğrencilerin hayallerini gerçekleştiriyor! Bir film atölyesinin her şeyden önce film üretimini hedeflemesi gerektiği felsefesini benimseyen FilmYAP!, kısa filmcilerin yanında olarak film üretmelerine destek olmayı amaçlıyor. Başvuruları 8-31 Mart tarihleri arasında devam eden yarışmaya kısa film projesi sahibinin, filmini anlatan bir sinopsis ile başvurması yeterli!

FilmYAP! Fikrin Var, Filmin Yoksa Hemen Başvur! 2 – Short by Short Logo

Kısa film dünyasını desteklemek ve daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla Bulut Reyhanoğlu tarafından kurulan kısa film izleme platformu Short by Short, İstanbul Okan Üniversitesi Kısa Film Festivali kapsamında FilmYAP! Yarışması gerçekleştiriyor. Türkiye’de kısa film üretiminin nitelikli olarak artmasını ve sinema dünyasına yeni yönetmenler kazandırmayı amaçlayan FilmYAP!, film üretim süreci boyunca kısa filmcilerin yanında olmayı amaçlıyor.

Başvuru için Sinema-Televizyon Bölümü’nde okumanın şart olmadığı, tüm üniversite öğrencilerine açık olan yarışma, üniversite öğrencilerinin kısa film yapmalarını desteklemeyi amaç edinen tek oluşum olma özelliğini taşıyor.

FilmYAP! Fikrin Var, Filmin Yoksa Hemen Başvur! 3 – Film Yap afiş

Proje sahiplerinin kısa film sinopsisleriyle başvurabileceği FilmYAP! Yarışması’nın başvuruları 31 Mart Pazar günü sona erecek. Sinopsislerin değerlendirilmesinin ardından FilmYAP! tarafından on film seçilecek ve filmlerin yönetmenleri ile yapılacak görüşmeler sonrasında iki film, yapım desteği kazanacak. Yapım desteği kazanan iki filme FilmYAP! tarafından; profesyonel isimler ve kurumlarla işbirliği ile senaryo danışmanlığı, teknik ekipman, prodüksiyon tasarımı, casting ve post prodüksiyon desteği sağlanacak. Kısa film projesi olan yönetmenler aynı zamanda, profesyonel isimlerle çalışma, sektörle ilişki kurma şansına da sahip olacak, bir sonraki projeleri için deneyim kazanacak ve profesyonel ilişkiler kurabilecekler.

Başvuruları 8 Mart 2019 Cuma günü başlayan yarışmanın son başvuru tarihi 31 Mart 2019 Pazar günü. Atölyenin kazananları ise 30 Nisan 2019 Salı günü açıklanacak.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Başvuru için: www.okan.edu.tr

Bilgi için: shortbyshort.com

[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Lavinya için Fongogo'da Destek Kampanyası Başlatıldı 4 – Kerem Topuz Lavinya 1

Lavinya için Fongogo’da Destek Kampanyası Başlatıldı

Kerem Topuz, yeni filmi Lavinya’nın daha geniş bir izleyici kitlesine
Black Mirror 5. Sezon 3 Bölüm 3 Poster 5 – Black Mirror 5 Sezon 01

Black Mirror 5. Sezon 3 Bölüm 3 Poster

Black Mirror 5. sezon bölüm afişleri paylaşıldı! Merakla beklenen Black