First Cut Lab Sinema Profesyonellerini Ağırlayacak

Bosphorus Film Lab kapsamında Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan First Cut Lab’ta, uluslararası sinema profesyonelleri ağırlanacak.

First Cut Lab Sinema Profesyonellerini Ağırlayacak 1 – First Cut Lab

Kurgu aşamasındaki uzun metraj kurmaca film projelerinin uluslararası standartlarda geliştirilmesi için tasarlanmış olan workshop programı, 20-24 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. First Cut Lab’ın Türkiye ayağına başvuran kurgu aşamasındaki projelerden seçilecek 3 filmin yapımcısı ve yönetmeni, uluslararası film uzmanları ile birlikte özel bir atölyeye katılacak ve uzmanlardan danışmanlık hizmeti alacak.

First Cut Lab’ın ekibinde ise birbirinden değerli isimler yer alıyor. First Cut Lab’ın direktörü Matthieu Darras’ın öncülüğünde belirlenen ekipte; Fransa’nın en çok beğenilen editörü ve kurgu danışmanı Jacques Comets, program yöneticisi Maartje Alders, Just A Moment Production Company’den yapımcı Dagne Vildžiūnaite, Heretic Film Production Company’den yapımcı Konstantinos Kontovrakis, Angers Film Festivali programcısı Arnaud Gourmelen ve proje danışmanı Wim Vanacker yer alıyor.

Ayrıca bu yılki festivalde Festival Scope ile ortaklaşa gerçekleşecek proje kapsamında Bosphorus Film Lab’te yer alacak projeler de uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşacak. 20-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Bosphorus Film Lab’a seçilen projeler Festival Scope’ta yer alarak daha ilgi çekici hale gelmesi ve uluslararası görünürlüğünün artması sağlanacak.

Festival Mekanları

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 7. Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 18-25 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ve gösterimler Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak.

7. Boğaziçi Film Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Kurumsal İş Ortağı TRT ile Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleriyle 18-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

www.bogazicifilmfestivali.com

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir