Frankenstein Dizi Oluyor!

27 Ekim 2012

TNT televizyon Dean R. Koontz’un ‘çok satanlar’ listesine giren Frankenstein romanlarını diziye uyarlıyor. James V. Hart (Dracula, Hook) ve oğlu Jake Hart, Mary Shelley’in ünlü Frankenstein eserinin modern uyarlamasını senaryolaştıracak.

Frankenstein Dizi Oluyor! 1 – frankenstein the prodigal sonNew Orleans’ta geçen hikayede Dr. Victor Frankenstein ile kendi yaratımı olan canavarımsı Helios arasındaki savaşı anlatıyor. İkisi de 200 yıl önce kuzey kutbunda yapılan bir savaştan sağ çıkıyor. Ama o kadar da iyi olmayan doktor sadece kendisine cevap veren bir yaratıklar ordusu kurmakla meşgul oluyor. Taraflar savaşlarına New Orleans’ta devam ediyor. James V. Hart’ın ilk dizi senaristliğini Frankenstein ile yaptığı da söyleniyor.

Koontz’un ilk Frankenstein romanı Prodigal Son’ın tasviri:

Her şehrin sırları vardır. Ama hiçbiri bu sır kadar kötü değildir. Ölümden bile kötü bir sırla yüzyıllardır yolculuk yapan ve gizemli bir geçmişe sahip bu dövmeli adamın ismi Deucalion. Kendinde olmayan insanlığı kurbanlarında arayan ve onları dikkatle seçen bir seri katil sokaklarda dolaşırken Deucalion şehre gelir.

Detektif Carson O’Connor soğukkanlı ve alaycı bir kadın. Ortağı Michael Maddison Cehenneme giden bu yolda her zaman onun yanında. Mantıklı biri olan Connor bir anda eski bir efsaneden, ölümsüz bir ırktan ve insanlık dışı katillerden bahsetmeye başlıyor. Kısa bir sure sonra söyledikleri ne kadar çılgınca olursa olsun, gerçeğin çok daha korkunç olduğu ortaya çıkıyor. Çünkü peşine düştükleri av sadece tehlikeli bir katil aynı zamanda korkusuz bir yaratıcı.

Kaynak: http://divxplanet.com/icerik/203/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kariyo & Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü Açıklandı 2 – Umit Unal 3

Kariyo & Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü Açıklandı

Kariyo & Ababay Vakfı sinemaya desteğini sürdürmeye devam ediyor. Kariyo
Yeşilçam Filmlerine Ulaşmak Artık Çok Kolay! 3 – da27b3dde77bda069e252df312d16242

Yeşilçam Filmlerine Ulaşmak Artık Çok Kolay!

Polat Öziş'ten, Youtube üzerinden yasal olarak izleyebileceğiniz filmler ve bunları