Frodo Manyak Oldu!

11 Mayıs 2012

Frodo Manyak Oldu! 1 – Maniac S4William Lustig’in yönettiği kült korku filmlerinden 1980 yapımı Maniac’ın yeniden çevrimine ait ilk görüntüler ufak ufak yayınlanmaya başladı. Yeni filmde Frodo manyak oluyor.

Orjinal filmin senaryosu, aynı zamanda filmdeki seri katil Frank Zito’yu canlandıran Joe Spinell ve C.A. Rosenberg tarafından yazılmıştı. Yeniden çevrimin senaryosunu ise Fransız yönetmen Alexandre Aja ile Grégory Levasseur beraber yazdı.

Yeni filmde seri katil Frank’i Elijah Wood canlandırıyor. Açıkçası kadro ilk açıklandığında Elijah ‘Frodo’ Wood’un role uygunluğu hakkında şüphelerim vardı. Yayınlanan ilk görüntülere bakarsak Frodo yeni ‘Manyak’ olmak için hiç de fena bir tercih değilmiş gibi duruyor ama ben hala filmin son halini görmeden karar vermek istemiyorum.

Yönetmen koltuğunda ise Franck Khalfoun oturuyor. Khalfoun daha önce Wrong Turn at Tahoe (2009) ve senaryosunu gene Aja ile Levasseur’un yazdığı P2’yu (2007) yönetmişti.

“Frank cansız manken satan bir dükkanda çalışan bir seri katildir. Kurbanlarını internet üzerinden bulur ve onları öldüreceği ana kadar takip eder. Bu arada anne baskısının hüküm sürdüğü geçmişinden kaynaklanan halüsinasyonlar yüzünden acı çekmektedir. İyice karışan aklının oyunlarıyla öldürdüğü her kadın ile annesinden yavaş yavaş intikam aldığını sanar.”

Aşağıda 2013 yılında vizyona girmesi beklenen Maniac’a ait ilk görüntüleri bulabilirsiniz.

Frodo Manyak Oldu! 2 – Maniac S1

Frodo Manyak Oldu! 3 – Maniac S2

Frodo Manyak Oldu! 4 – Maniac S3

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

  1. bizim frodo kardeşin sin city’de karakterine çok yakıştığını düşünüyorum. bunda da iyi olur kanımca

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Fenomen Oyuncu Robert Quarry Hayata Veda Etti

B filmlerinin fenomen oyuncusu, özellikle 70'li yıllarda korku filmlerinin aranan
Siccin 6, 9 Ağustos’ta Vizyonda! 5 – 0526266 1.jpg r 2756 3937 f jpg q x xxyxx 1

Siccin 6, 9 Ağustos’ta Vizyonda!

Alper Mestçi imzalı Siccin, serinin 6. filmiyle bir kez daha