Futbolcu Yetiştirmeye Adanan Bir Ömrün Belgeseli 1 – Teknik Direktör Adnan Dinçer 1

Futbolcu Yetiştirmeye Adanan Bir Ömrün Belgeseli

16 Mayıs 2018

Futbolcu Yetiştirmeye Adanan Bir Ömrün Belgeseli 2 – Teknik Direktör Adnan Dinçer posterFutbolcu yetiştirmeye adanan bir ömür, Teknik Direktör: Adnan Dinçer belgeseli “Başka Sinema” salonlarında vizyona girmeye hazırlanıyor.

1970’lerin ikinci yarısından itibaren adını sıkça duyduğumuz ve futbol tarihimizin bir dönemine damga vuran, teknik direktör Adnan Dinçer’in hayatını konu alan Teknik Direktör: Adnan Dinçer belgeseli seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

Yapımcılığını Can Gezgör’ün, yönetmenliğini ise Emre Sarıkuş’un üstlendiği belgesel, 40 yıllık deneyimine ve başarılarına rağmen futbol sisteminin dışına itilen 75 yaşındaki ‘idealist’ teknik direktör Adnan Dinçer’in ilanla iş aramasından ve kişisel hikayesinden yola çıkarak, yakın tarihimize bugüne dek anlatılmayan olaylar üzerinden farklı bir bakış sunuyor.

Belgesel, 1980’ler ve 90’larda birçok kez şampiyonluk kazanan Beşiktaş takımında yer alan, Rıza Çalımbay, Ziya Doğan, Tanju Çolak, Rüştü Reçber, Metin Tekin, Sinan Engin gibi yüzlerce isim yetiştiren Adnan Dinçer’in yaşadığı talihsizlikler yüzünden erken yaşta futbol oyunculuğuna veda etmersini, teknik direktörlük yıllarını, çalıştırdığı takımları, yetiştirdiği oyuncuları, futbolumuzun geçmişini ve bugün içine düştüğü durumu konu alıyor.

Federasyon eski başkanları Kemal Ulusu ve Yılmaz Tokatlı’nın yanı sıra eski futbolcular Tuncay Şeker, Mahmut Aydın, Halim Okta, İsmail Gökçek, Rüştü Reçber, Adnan Gülek, Ziya Doğan, Metin Tekin ve Sinan Engin gibi isimlerin de fikir ve açıklamalarıyla yer aldığı belgesel, “Başka Sinema” salonlarında Haziran’da seyircisiyle buluşacak.

Film Hakkında

Belgesel, 40 yıllık deneyimine ve başarılarına rağmen sistemin dışına itilen 75 yaşındaki ‘idealist’ teknik direktör Adnan Dinçer’in ilanla iş aramasından ve kişisel hikayesinden yola çıkarak, yakın tarihimize bugüne dek anlatılmayan olaylar üzerinden farklı bir bakış sunuyor.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Film Künyesi

Senaryo-Yönetmen: Emre Sarıkuş
Yapımcı: Can Gezgör
Yardımcı Yönetmen: Cem Gezgör
Kamera: Enes Korkmaz, Emre Sarıkuş, Cem Gezgör
Ses Kayıt: Cem Gezgör
Kurgu: Nazım Semih Döküler
Ses Miksaj ve Restorasyon: Eren Dönmez
Animasyon: Atilla Erkmen, Mustafa Özkan
Post Prodüksyon Süpervizör: Atilla Erkmen
Post Prodüksyon: Marslı Video
Oyuncular: Adnan Dinçer, Nermin Dinçer, Uğur Dinçer, Tümay Elmaslar, Sancar Biçikçi, Mahmut Aydın, Adnan Gülek, Tuncay Şeker, Rüştü Reçber, Dündar Uluğkay, Sinan Engin, Atilla Türker, Halim Okta, İsmail Gökçek, Metin Tekin, Kemal Ulusu, Yılmaz Tokatlı, Ziya Doğan, Hüseyin Baysan, Kenan Saral, Affan Keçeci, Sefa Sirmen, Özgür Sancar

[/box]

Futbolcu Yetiştirmeye Adanan Bir Ömrün Belgeseli 3 – Teknik Direktör Adnan Dinçer 5

Futbolcu Yetiştirmeye Adanan Bir Ömrün Belgeseli 4 – Teknik Direktör Adnan Dinçer 3

Futbolcu Yetiştirmeye Adanan Bir Ömrün Belgeseli 5 – Teknik Direktör Adnan Dinçer 2

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kısa Film Kolektifi Heyecanı Kadıköy'de Başlıyor 6 – 1452849724 2

Kısa Film Kolektifi Heyecanı Kadıköy’de Başlıyor

Yıl içinde çeşitli festivallerde gösterilen kısa filmleri kaçırdınız ve pişman
Büyükada'da Yazlık Sinema Keyfine Eylül'de de Devam 7 – Karnaval 2013

Büyükada’da Yazlık Sinema Keyfine Eylül’de de Devam

Büyükada'da yazlık sinema keyfine Eylül'de de devam! Adalar Kent Konseyi’nde