Gallows Hill 1 – Gallows Hill 089

[box type=”shadow” align=”aligncenter” ]

Yönetmen: Victor Garcia
Senaryo: Richard D’Ovidio
Oyuncular: Peter Facinelli, Sophia Myles, Nathalia Ramos, Carolina Guerra [/box]

Özet: Kolombiya doğumlu karısından boşanmış bir Amerikalı olan David Reynolds (Facinelli), nişanlısı (Myles) ile Bogota’ya uçar. Asi kızı Jill’i (Ramos) alıp eve dönmek niyetindedir. Hep beraber geçirdikleri bir araba kazası sonucu, çaresizce ortada kalırlar. Yakınlardaki eski bir motele giderler. Artık kullanılmayan motelin yaşlı sahibi hala mekânda kalmaktadır. Bir süre sonra yaşlı adamın genç bir kızı bodrum katına kilitlediğini fark ederler. Kızı serbest bırakma kararları istenmeyen sonuçlara yol açacaktır.

Yönetmen Garcia filmi hakkında şunları söylüyor: “Senaryoyu 2012 yılında ilk okuduğumda, oldukça ilgimi çekmişti. Bana göre iyi bir korku filmi, iyi karakterler olmadan izleyicide istenilen etkiyi bırakamaz. Gerçekten karakterler arasında ciddi bir çatışma olmalı. Bu senaryoda benim gördüğüm buydu, gerçek bir aile trajedisi, kendini doğaüstü olayların içinde buluyor. Bu çerçevede hikâyenin hep metaforlarla ilerlemesi gerekiyor. Gallows Hill, seyirciye tam olarak bunu veriyor. Hikâye, Medellin’de araba yolculuğu yapan bir ailenin etrafında gelişmeye başlıyor ve trafik kazası geçirmeleriyle gerilim başlıyor. Ekipte yaralanan olduğu için çevrede yardım aramaya koyulduklarında, kendilerini yaşlı bir adamın bakmakta olduğu eski bir motelde bulurlar. Çok geçmeden, yaşlı adamın herkes gibi gizli bir hayatı olduğunu öğreneceklerdir. Hatta bu o kadar büyük bir sırdır ki herkesin hayatını tehlikeye atacaktır. Film çekimlerinde beni en çok etkileyen şey, senaryo haliyle filmin son halinin büyük bir farklılık göstermesidir. Gallows Hill’de de durum çok büyük bir farklılık göstermedi. Çok iyi bir teknik ekip ve oyuncu kadrosu ile çalıştığım için çok şanslıydım ve yönetmenlik işini benim için çok basit bir hale getirdiler. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Gallows Hill, aşk, ihanet, dedikodu ve gizli yaşamlar üzerine harika bir hikâye. Bu duyguların hepsi bodrumda kilitli kalmış ufak bir kızın kötü ruhunun dokunuşuyla daha da korkunç hale geliyor.”

Gallows Hill, ülkemizde 17 Ekim’de vizyona girecek.

Gallows Hill 150

Gallows Hill 001

Gallows Hill 016

Gallows Hill 077

Gallows Hill 109

Gallows Hill 151

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Fragman 2 – Doctor Strange in the Multiverse of Madness 3

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Fragman

Doctor Strange in the Multiverse of Madness / Doktor Strange
Mission: Impossible Yansımalar İlk Fragman 3 – Mission Impossible Yansımalar

Mission: Impossible Yansımalar İlk Fragman

Mission: Impossible - Fallout / Mission: Impossible Yansımalar filmine ait