Game of Werewolves

Game of Werewolves, ya da orijinal ismiyle Lobos de Arga, Juan Martínez Moreno tarafından yazılıp yönetilmiş olan İspanya yapımı bir korku komedi.

“Tomas, pek başarılı olamamış bir yazardır. Kendisine verilecek bir ödülü alması için Galiçya bölgesinde bir köy olan Arga’ya davet edilir. Arga, Tomas’ın 15 senedir uğramadığı memleketidir. Biraz huylansa da davete icabet eder. Köyüne çağrılmasındaki gerçek sebebi anlayamasa da cevabı bulması uzun sürmez. Köyün son yüz yıldır yakasını bırakmayan eski bir laneti sonlandırmak için çağrılmıştır.”

Başrollerinde Carlos Areces, Gorka Otxoa, Secun de la Rosa ve Mabel Rivera’nın bulunduğu Game of Werewolves, yaklaşık bir senedir festival festival geziyor. Birçok önemli fantastik festivalin yarışma seçkisine katılan film, 2012 Fantasporto’da eleştirmenlerin seçimi ödülü (critics choice award) ile RTP jüri ödülünü (özel mansiyon) alırken 2011 San Sebastian Korku ve Fantastik Film Festivali’nde de seyirci ödülünü aldı.

İsminden de anlaşıldığı üzere Game of Werewolves bir ‘kurtadam’ parodisi. Biz de oldukça eğlenceli gözüken filmin fragmanını ve bazı görüntülerini paylaşmak istedik.

Geçtiğimiz ay içinde İspanya’da vizyona giren film hakkında genelde olumlu eleştiriler yapılıyor. İsmini bir kenara not etmekte fayda var.

blank

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bak bunu da seversin...

Howl / Dehşet Treni (2015)

Trende geçen ve gerilim dozu yüksek başka birçok film var ama Dehşet Treni (Howl) maalesef onlardan biri değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir