Game of Werewolves

6 Ağustos 2012

Game of Werewolves, ya da orijinal ismiyle Lobos de Arga, Juan Martínez Moreno tarafından yazılıp yönetilmiş olan İspanya yapımı bir korku komedi.

Game of Werewolves 1 – game of werewolves posterler

“Tomas, pek başarılı olamamış bir yazardır. Kendisine verilecek bir ödülü alması için Galiçya bölgesinde bir köy olan Arga’ya davet edilir. Arga, Tomas’ın 15 senedir uğramadığı memleketidir. Biraz huylansa da davete icabet eder. Köyüne çağrılmasındaki gerçek sebebi anlayamasa da cevabı bulması uzun sürmez. Köyün son yüz yıldır yakasını bırakmayan eski bir laneti sonlandırmak için çağrılmıştır.”

Başrollerinde Carlos Areces, Gorka Otxoa, Secun de la Rosa ve Mabel Rivera’nın bulunduğu Game of Werewolves, yaklaşık bir senedir festival festival geziyor. Birçok önemli fantastik festivalin yarışma seçkisine katılan film, 2012 Fantasporto’da eleştirmenlerin seçimi ödülü (critics choice award) ile RTP jüri ödülünü (özel mansiyon) alırken 2011 San Sebastian Korku ve Fantastik Film Festivali’nde de seyirci ödülünü aldı.

İsminden de anlaşıldığı üzere Game of Werewolves bir ‘kurtadam’ parodisi. Biz de oldukça eğlenceli gözüken filmin fragmanını ve bazı görüntülerini paylaşmak istedik.

Geçtiğimiz ay içinde İspanya’da vizyona giren film hakkında genelde olumlu eleştiriler yapılıyor. İsmini bir kenara not etmekte fayda var.

Game of Werewolves 2 – game of werewolves 01

Game of Werewolves 3 – game of werewolves 05

Game of Werewolves 4 – game of werewolves 02

Game of Werewolves 5 – game of werewolves 03

Game of Werewolves 6 – game of werewolves 04

Game of Werewolves 7 – game of werewolves 06

Game of Werewolves 8 – game of werewolves 07

Game of Werewolves 9 – game of werewolves 08

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Maymunların Kralı Geliyor… Kong: Skull Island 10 – Kong Skull Island 21

Maymunların Kralı Geliyor… Kong: Skull Island

Merakla beklenen King Kong’un yeni çevrimi Kong: Skull Island, aslında
A Lonely Place to Die 11 – A Lonely Place to Die 2011

A Lonely Place to Die

Filmin galası 2011 Fantasia Film Festivali’nde yapıldı. Hayli başarılı geçen