Gandhi ve Che Çizgiromanları Galata Yayınlarından Çıktı! 1 – Che

Gandhi ve Che Çizgiromanları Galata Yayınlarından Çıktı!

29 Ocak 2011

Galata Yayınevinden, dünyada iz bırakmış iki idea insanın yaşamını onları çizgi karakterler haline getirerek anlatan çizgiromanlar… Che Guvera ve Gandhi’nin öyküsüni çizgiroman formatında okumak ilginç olacaktır.

Gandhi ve Che Çizgiromanları Galata Yayınlarından Çıktı! 2 – che on kapakHer haksızlık karşısında öfkeden titriyorsan, o zaman sen benim yoldaşımsın!
Ernesto Che Guevara

Arjantinli Marksist devrimci, politikacı, yazar, doktor, gerilla, yani Ernesto “Che” Guevara, kısaca Che Guevara ya da el Che, kısa hayatına çok şey sığdıran, inandığı doğrular uğruna mücadeleyi bırakmayan, dünya tarihinin en önemli kişiliklerinden biri.

Maddeci ve para hırsı ile dolu bir dünyada, emperyalizm zengini daha da zengin ederken, onun vizyonu ve idealleri düzene meydan okumaya ve ışık tutmaya devam etmektedir.

Guevara’nın, ölümünden sonra dünya üzerinde sosyalist devrimci hareketlerin sembolü haline gelmesi tesadüf değildir. İdeallere bağlı kalmanın, gelecek güzel günlere olan inancın ve tutkunun onun hayat hikayesinde birleştiği bu çizgi romanla birlikte, siz de bir efsanenin yaşamına tanıklık etmiş olacaksınız.

Che Guevara çizgiromanını Idefix üzerinden indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Gandhi ve Che Çizgiromanları Galata Yayınlarından Çıktı! 3 – gandhikapakZayıf olan asla bağışlayamaz. Bağışlamak güçlünün özelliğidir.
Mahatma Gandhi

Bu kitap, Mahatma Gandhi’nin inançla, adanmışlıkla ve gerçeğin savunuculuğuyla dolu gerçek hayat öyküsünün çizgi roman uyarlamasıdır.

Hindistan’ın ve Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin siyasi ve ruhani lideri olan ve Mahatma Gandhi olarak bilinen Mohandas Karamchand Gandhi, dünyanın kaderini değiştiren insanlardan biridir. Bugün de onun hayatı birçoğumuz için anlamlı mesajlar taşımaktadır. Onun hayatından ve gerçeği arayış tutkusundan çok şey öğrenebileceğiniz bu çizgi romanda, incecik kollarıyla tuttuğu bebeğe içten ve mutlu bir şekilde gülümseyen Gandhi’yi de göreceksiniz.

Gandhi çizgiromanını Idefix üzerinden indirimli olarak satın alabilirsiniz.

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Suat Yalaz’ın Asya Kaplanı: Karaoğlan 4 – karaoglan Aslansukur 01

Suat Yalaz’ın Asya Kaplanı: Karaoğlan

Suat Yalaz’ın Asya Kaplanı Karaoğlan, ilk olarak 1 Nisan 1963’de
Sheridan Le Fanu'dan Carmilla / Gotikromantik 5 – 1171731

Sheridan Le Fanu’dan Carmilla / Gotikromantik

Sheridan Le Fanu’nun 1872’de kaleme aldığı Carmilla aşkın gizemini ve