Gaziantep Üniversitesi Göç Temalı Kısa Filmlerinizi Bekliyor

T.C. Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İpek Yolu Kalkınma Ajansı desteğiyle Gaziantep Üniversitesi tarafından düzenlenen; “Göç: Türkiye’nin ve Dünya’nın Gerçeği” konulu Uluslararası Göç Sempozyumu 11-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleşiyor.

Gaziantep Üniversitesi Göç Temalı Kısa Filmlerinizi Bekliyor 1 – image002

Sempozyum kapsamında, Türkiye’nin ve dünyanın ortak bir sorunu olarak kabul edilen “göç” temalı bir dizi akademik, siyasi, sosyal ve kültürel etkinlik düzenleniyor.

Uluslararası Göç Sempozyumu kapsamında bir de Uluslararası Kısa Film Yarışması düzenleniyor. “Göç” temalı kısa filmlerin katılabileceği yarışma, 01 Ocak 2011 tarihinden sonra çekilmiş tüm kısa filmleri bekliyor.

Kısa Film Yarışması sonucunda ana jüri tarafından belirlenecek en iyi üç filme toplam 10.000 USD ödül verilecek…

  • En İyi Kısa Film4000 USD
  • En İyi İkinci Kısa Film3000 USD
  • En İyi Üçüncü Kısa Film2000 USD
  • Jüri Özel Ödülü1000 USD

Başvuruda bulunacak katılımcıların, internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak, ön izleme kopyalarını en geç 15 Nisan 2012 tarihine kadar yarışma merkezine ulaştırması gerekmektedir.

Yarışma yönetmeliği ve başvuru formuna internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir