!Geceyarısı Filmleri! / “Karanlıktan Korkar mısınız?” 1 – n612348692 1477769 3223

!Geceyarısı Filmleri! / “Karanlıktan Korkar mısınız?”

6 Şubat 2009

Hazırlayan: KargART ve Serdar Kökçeoğlu –  13 Şubat Cuma, Saat: 23:00  –  Gösterimler ücretsizdir.

“Yellow”
Semih Tareen
2007, 7 dakika.

”Aşka Susayanlar: Seks ve Cinayet”
Mehmet Aslan
1972, 59 dakika.

n612348692_1477769_3223

KargART yeni sezonda her ay bir “gece” sizi özel bir film gösterimine davet ediyor. Cuma akşamları yapılacak olan !Geceyarısı Filmleri! saat 23:00’da başlayacak.

Ünlü “Geceyarısı Filmleri” konseptini örnek alan gösterimler, sinema tarihinin en karanlık köşelerine uzanmayı hedefliyor. Yerli ve yabancı kült filmler, sinema tarihinin zorlayıcı deneysel çalışmaları, bilinmeyen kısa filmler, belgeseller ve video çalışmaları geceyarısına doğru loş duvarımıza yansıyacak.

!Geceyarısı Filmleri!’nin yeni gösterimi “Giallo.tr” adını taşıyor. Programın kısa filmi, İzmir’de büyüyen ve çalışmalarına Amerika’da, ağırlıklı olarak film müziği alanında devam eden, Gomeda ve My Grandmother gibi filmlerin müziğini yapan Semih Tareen’in “Yellow” isimli çalışması. Tareen Yellow ile türün ustası Mario Bava’nın karanlığın içinden çıkardığı renklere saygı durunuşunda bulunuyor. Filmdeki referanslara dikkat!

Hemen ardından Sergio Martino’nun bir filminden serbest bir uyarlama olan “Aşka Susayanlar: Seks ve Cinayet” isimli kült çalışma geliyor. Mehmet Aslan’ın filmi özgün olmamakla birlikte, giallo türünü Yeşilçam’a uyarlaması açısından ilgi çekici. Filmin Gala tarafından basılan bir VCD kopyası ve Onar Films’in dünya pazarına sunduğu bir DVD bulunuyor. Türe özgü çılgın görüntü çalışması, saykodelik sesler ve cool müzikler eksik değil!

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

3 Comments

  1. !Geceyarısı Filmleri! bu ay korkutmak yerine güldürmeyi tercih etti. Ne de iyi etti.

    “Aşka Susayanlar: Seks ve Cinayet” arşivlere girmeyi hakeden bir film. Bu filmle beni tanıştırdığı için !Geceyarısı Filmleri! organizasyonunda “yayında ve yapımda emeği geçen herkese” teşekkürü borç bilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yaz Tatilinde Okumalık Yeni Çizgi Romanlar! 2 – HB YOE Kapak1

Yaz Tatilinde Okumalık Yeni Çizgi Romanlar!

JBC Yayıncılık 3 yeni çizgi roman cildini meraklılara sundu. Yaz

Instagram’da Korku Dizisi İzlemek İster misiniz?

Genç bir ekip tarafından kotarılan ‘Eşik’ isimli dizi dünyada instagram