Geceyarısı Filmleri 2. Gösterim

“Karanlıktan korkar mısınız?”

KargART yeni sezonda her ay bir “gece” sizi özel bir film gösterimine davet ediyor. Cuma akşamları yapılacak olan !Geceyarısı Filmleri! saat 23:00’da başlayacak.

Ünlü “Geceyarısı Filmleri” konseptini örnek alan gösterimler, sinema tarihinin en karanlık köşelerine uzanmayı hedefliyor. Yerli ve yabancı kült filmler, sinema tarihinin zorlayıcı deneysel çalışmaları, bilinmeyen kısa filmler, belgeseller ve video çalışmaları geceyarısına doğru loş duvarımıza yansıyacak.

Programın Aralık ayı seçkisi “The Other Cinema DVD” etiketiyle Noel Lawrence küratörlüğünde bir araya getirilen “Experiments in Terror” adlı seçki ve Can Evrenol’un 2007 tarihli “Sandık” adlı kısa filmi.

Hazırlayan: KargART ve Serdar Kökçeoğlu – 12 Aralık Cuma, Saat: 23:00 (Gösterimler ücretsizdir)

“Experiments in Terror”

“Outer Space – Peter Tscherkassky —(1999) -“Tuning The Sleeping Machine”—David Sherman (1996) -“Ursula”—Lloyd M. Williams (1961) – “Dawn of an Evil Millenium”— Damon Packard (1988) – “Journey into the Unknown” — Kerry Laitala (2002) – “The Virgin Sacrifice” — J. X. Williams (1970) – “Sandık” Yön: Can Evrenol – 2007, 6 dk.

Other Cinema DVD, San Francisco’lu bir grup ve alışılmadık filmleri bir araya getirmede uzmanlar. “Experiments in Terror” adlı seçkileri ise 4 adet deneysel eğilimli horror kısa filmle 60’lardan 2 adet sanrılı kısa filmden oluşuyor. Türkiye’den gösterilecek kısa film ise Can Evrenol’un “Sandık” adlı 2007 yapımı kısa filmi. Film yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kısa film festivallerinde de gösterildi.

3 Yorumlar

 1. blank

  Geçen sefer yapılana Masis gitti. Aralık ayında yapılacak olana bende mutlaka geleceğim.

 2. blank

  Bekleriz. Haber için teşekkürler…

 3. blank

  evet nasildi?
  giden biri varsa bir yorum yaparsa buraya ne guzel olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir