Geceyarısı Filmleri 2. Gösterim

21 Kasım 2008
“Karanlıktan korkar mısınız?”

KargART yeni sezonda her ay bir “gece” sizi özel bir film gösterimine davet ediyor. Cuma akşamları yapılacak olan !Geceyarısı Filmleri! saat 23:00’da başlayacak.

Geceyarısı Filmleri 2. Gösterim 1 – terrorwn0Ünlü “Geceyarısı Filmleri” konseptini örnek alan gösterimler, sinema tarihinin en karanlık köşelerine uzanmayı hedefliyor. Yerli ve yabancı kült filmler, sinema tarihinin zorlayıcı deneysel çalışmaları, bilinmeyen kısa filmler, belgeseller ve video çalışmaları geceyarısına doğru loş duvarımıza yansıyacak.

Programın Aralık ayı seçkisi “The Other Cinema DVD” etiketiyle Noel Lawrence küratörlüğünde bir araya getirilen “Experiments in Terror” adlı seçki ve Can Evrenol’un 2007 tarihli “Sandık” adlı kısa filmi.

Hazırlayan: KargART ve Serdar Kökçeoğlu – 12 Aralık Cuma, Saat: 23:00 (Gösterimler ücretsizdir)

“Experiments in Terror”

“Outer Space – Peter Tscherkassky —(1999) -“Tuning The Sleeping Machine”—David Sherman (1996) -“Ursula”—Lloyd M. Williams (1961) – “Dawn of an Evil Millenium”— Damon Packard (1988) – “Journey into the Unknown” — Kerry Laitala (2002) – “The Virgin Sacrifice” — J. X. Williams (1970) – “Sandık” Yön: Can Evrenol – 2007, 6 dk.

Other Cinema DVD, San Francisco’lu bir grup ve alışılmadık filmleri bir araya getirmede uzmanlar. “Experiments in Terror” adlı seçkileri ise 4 adet deneysel eğilimli horror kısa filmle 60’lardan 2 adet sanrılı kısa filmden oluşuyor. Türkiye’den gösterilecek kısa film ise Can Evrenol’un “Sandık” adlı 2007 yapımı kısa filmi. Film yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kısa film festivallerinde de gösterildi.

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

3 Comments

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Anadolu Üniversitesi Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri 2 – mail

Anadolu Üniversitesi Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri

Anadolu Üniversitesi Türkiye'de sinema kültürüne katkıda bulunmak üzere, bu alanda
Toy Story 4’ten Yeni Poster Yayınlandı 3 – Toy Story 4 banner

Toy Story 4’ten Yeni Poster Yayınlandı

Her son yeni bir başlangıçtır! 21 Haziran 2019’da gösterime girecek