George A. Romero’dan Yeni Zombi Projesi

24 Ekim 2011

İsmi zombi filmleriyle anılan korku ustası George A. Romero, son dönem modern zombi projeleriyle yarışamasa da son üç filminde bildiği türden şaşmamıştı. 71 yaşındaki yönetmen, yeni zombi projesiyle eski Ölülerin Şafağı (Dawn of the Dead) ruhuna dönmeyi planlıyor.

George A. Romero'dan Yeni Zombi Projesi 1 – zombiSteven Schlozman’ın The Zombie Autopsies romanını filme uyarlamak için çalışmalara başlayan Romero, kendisine zombi virüsü bulaşan ve bunun tedavisini araştıran bir nörobiyoloji uzmanının yaşadıklarını anlatacak. Ve bu tedavi sırasında da, tıpkı projenin isminde olduğu gibi bol bol zombi otopsisi izleyeceğiz. Romero verdiği röportajda proje hakkında, “Öykü The Andromeda Strain’i andırıyor biraz. Hammer stüdyosunun ilk Frankenstein filmi gibi, yani bol bol grafik sahne ve kan deryası olacak. Ben kusursuza yakın olmasını istiyorum, neredeyse şok edici” şeklinde konuşuyor.

Şu sıralar TV’de The Walking Dead, sinemada yakın zamanda göreceğimiz World War Z, Warm Bodies ve Pride And Prejudice And Zombies projelerini de eklersek, zombi istilasına tutulmaya az kaldı diyebiliriz… Zombilere değinmişken, Romero’ya The Walking Dead’in bir bölümünü yönetmesi teklif edildiğini, fakat kendisinin bunu reddettiğini de belirtelim.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Adalarda Film Keyfi Sinemada ile Başlıyor 2 – Ah Güzel İstanbul

Adalarda Film Keyfi Sinemada ile Başlıyor

İBB Kültür Dairesi Başkanlığı, Sinemada ile son yılların ses getiren
21. Altın Koza Film Festivali Başlıyor 3 – 21 Altın Koza basın toplantısı

21. Altın Koza Film Festivali Başlıyor

15-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 21. Uluslararası Altın Koza