Gerekli Şeyler'in Katkılarıyla Ödüllü Yarışma 1 – gerekliseyler logo

Gerekli Şeyler’in Katkılarıyla Ödüllü Yarışma

30 Eylül 2012

Gerekli Şeyler Yayınevi’nin sponsorluğunda yapılacak ödüllü yarışma ile okurlarımıza dağıtılmak üzere çeşitli çizgi roman ve kitaplar geldi.

Gerekli Şeyler'in Katkılarıyla Ödüllü Yarışma 2 – gerekliseyler logo

Aşağıda tanıttığımız iki çizgi roman ve bir romanı 15 günlük yarışmamız sonucunda talihlilere vereceğiz. Katılımlar 7 Ekim’de bitecek ve yapacağımız çekiliş ile kazananlar 8 Ekim’de duyurulacak. Bir kişi Cennetteki Yabancılar’ın çıkan iki cildinin de sahibi olacak. Diğer şanslı takipçilerimizden biri Karayip Korsanları’nın romanı Gizemli Denizlerde’ye, diğeri ise kült çizgi roman Cave Man’e sahip olacak. Kargo bedeli ise Öteki Sinema tarafından karşılanacak.

Yarışmaya katılmak için yapmanız gerekenler;

İşte 3 okurumuzun kazanacağı kitaplar:

CENNETTEKİ YABANCILAR CİLT 1-2

“AŞK, SEKS VE İLİŞKİLER HAKKINDA ÇOĞU İNSANIN BİLMEDİĞİ ŞEYLER BİR KİTABI DOLDURABİLİR. CENNETTEKİ YABANCILAR İŞTE O KİTAP”-

Neil Gaiman SANDMAN, 1602, YILDIZ TOZU

Gerekli Şeyler'in Katkılarıyla Ödüllü Yarışma 3 – cennet

KİM DEMİŞ KADINLAR ÇİZGİ ROMAN OKUMAZ DİYE…DÜNYADAKİ BİRÇOK ROMANTİK KOMEDİYE İLHAM KAYNAĞI OLMUŞ, KADIN ERKEK İLİŞKİLERİNE DEĞİŞİK BİR AÇIDAN BAKAN BU KİTAP, KADINLARIN EN ÇOK OKUDUĞU ÇİZGİ ROMAN.

Katchoo, kendine göre sakin bir hayat yaşayan genç ve güzel bir kadındır. Zekidir, bağımsızdır ve ev arkadaşı Francine’e deli gibi aşıktır. Fakat bu hayat, nazik ve ısrarcı David’le tanışmaları sonucu değişecektir. Ortaya çıkan aşk üçgeni yer yer aksiyonla süslü muhteşem bir romantik komedi doğurur.

Cennetteki Yabancılar, Terry Moore’dan muhteşem bir grafik roman. Bugüne kadar National Cartoonists Society’nin En İyi Çizgi Roman Ödülü’nü, Will Eisner Comics Industry’nin En İyi Seri Hikaye Ödülü’nü ve GLAAD Medya Ödülleri’nin En İyi Çizgi Roman Ödülü’nü kazanmıştır.

Yazar: Terry Moore
Çevirmen: İnci Aslıer

Sayfa Sayısı: 344
Dili: Türkçe
Yayınevi Satış: Gerekli Şeyler

https://www.facebook.com/cennettekiyabancilar

GİZEMLİ DENİZLERDE

Gerekli Şeyler'in Katkılarıyla Ödüllü Yarışma 4 – gizemli

Yaygaracı Carmichael korsanlar tarafından ele geçirildiğinde John Chandagnac Jamaika’ya doğru yol almaktaydı. Kafasındaki tek düşünce vicdansı zamcasıyla yüzleşip hakkı olanı ondan geri istemekti. Kaptan Philip Davies, denizlerde dolaşan tayfasına katılmak ve ölmek arasında bir seçim yapması gerektiğini söylediğinde John Chandagnac hem yeni bir hayatı hem de yeni bir isimi kabul etmek zorunda kalacaktı: Jack Shandy!

Fakat acemi korsanı bulanık Karayip sularında bekleyen şey, heyecan verici deniz savaşları ve müthiş yağmalardan çok daha fazlasıydı; çünkü bu yeni ve karanlık dünyanın en belirgin iki yüzü ihanet ve güçlü voodoo büyücülüğüydü.

Yazar: Tim Powers
Çevirmen: İlke Keskin

Sayfa Sayısı: 328
Dili: Türkçe
Yayınevi Satış: Gerekli Şeyler

CAVE-MAN

Gerekli Şeyler'in Katkılarıyla Ödüllü Yarışma 5 – caveman

Gerçekten evrime uğradık mı? Yıllarca yurtdışında Heavy Metal dergilerinde yer bulan dünya klasiği Cave-Man Türkiye’de yayınlanıyor.

Yazar: Tayyar Özkan

Sayfa Sayısı: 128
Dili: Türkçe
Yayınevi Satış: Gerekli Şeyler

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Star Wars Hayranları Bu Kısa Filme Bayılacak! 6 – kara

Star Wars Hayranları Bu Kısa Filme Bayılacak!

Star Wars çılgınlığı dur durak bilmiyor. Filmler bir yana dünyanın
Scorsese İmzalı The Irishman'den İlk Kareler Paylaşıldı 7 – The Irishman banner

Scorsese İmzalı The Irishman’den İlk Kareler Paylaşıldı

Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi ustaları