Get Out / Kapan İlk Fragman

Get Out / Kapan Vizyon Tarihi: 21 Nisan 2017

Get Out / Kapan, Jordan Peele’in hayal gücünden fırlayan spekülatif bir gerilim filmi. Siyahi bir genç, beyaz kız arkadaşının ailesiyle tanışmak üzere evlerini ziyaret ettiğinde, aslında kötü niyetli bir davetin tuzağına düştüğünü anlar.

Get Out / Kapan İlk Fragman 1 – Get Out 02

Chris (Daniel Kaluuya) ve kız arkadaşı Rose’un (Allison Williams), birliktelikleri aileyle tanışma aşamasına geldiği için Rose erkek arkadaşını, annesi Missy (Catherine Keener) ve babası Dean (Bradley Whitford) ile şehir dışına, bir hafta sonu kaçamağına davet eder.

Chris başlangıçta ailenin aşırı uyumlu davranışlarını kızlarının farklı ırktan biriyle olan ilişkisiyle başa çıkmak için endişeli çabalar olarak yorumlar. Ama hafta sonu ilerlerken giderek daha da rahatsız edici bir hal alan bir dizi olay, Chris’i aklının ucuna bile gelmeyecek bir gerçeğe götürür.

Sürükleyici gerilim ve kışkırtıcı bir yorumu eşit oranda içeren Get Out / Kapan filminin yazarı ve yönetmeni Jordan Peele.

Yönetmen: Jordan Peele
Senaryo: Jordan Peele
Oyuncular: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford, Caleb Landry Jones, Stephen Root, Lakeith Stanfield, Catherine Keener

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir