Gladiator Devam Filmi Yolda mı? 1 – 3790638.jpg r 640 360 f jpg q x

Gladiator Devam Filmi Yolda mı?

12 Haziran 2019

Epik film Gladiator’e devam filminin çekileceği bir süre önce resmi olarak duyurulmuştu. Ancak projenin detayları hakkında hiçbir bilgi elde edilememişti. Ridley Scott yönetmenliğinde olması beklenen film hakkında yeniden harekete geçildiği belirtildi.

Top Gun: Maverick’in senaryosuna imza atan Peter Craig’in yazdığı senaryo ile Gladiator’a devam filmi çekilecek. Serinin ikinci filmi, ilk filmden tam 19 yıl sonra hayata geçirilmiş olunacak. Ayrıca açıklananlara göre Gladiator 2, ilk filmden 25 yıl sonrasını konu edinecek. Henüz filmin ne zaman hayata geçirileceği ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü bilinenler arasında yer alıyor. HeyUGuys’a Men In Black: International filmi için konuşan yapımcılar Walter F. Parkes ve Laurie MacDonald Gladiator 2 ile ilgili şu sözleri sarf etti: “Resmileştiğini hissetmediğimiz sürece dokunmayacağımız bir kişi olarak Ridley Scott ile çalışıyoruz. Peter Craig gibi muhteşem bir senarist ile çalışıyoruz. Hikayeyi 30 yıl, 25 yıl kadar sonrasına atıyor.”

Henüz Gladiator 2’nun prodüksiyonuna ne zaman başlanacağı bilinmiyor. Ayrıca orijinal kadroda yer alan Joaquin Phoenix, Russell Crowe, Connie Nielsen gibi isimlerin de ikinci filmde yer alıp almayacağı bilinenler arasında bulunmuyor. İlk filmin konusu ise şöyleydi: İmparator Marcus Aurelius’un hüküm sürdüğü Roma’da bir general olan Maximus imparatorluğun hiyerarşik basamaklarında gitgide yükselmektedir. Babasının kendisini kayırmak yerine Maximus adındaki bu yabancıyı el üstünde tutması da tahtın asıl varisi olan Commodus’u rahatsız etmektedir. Commodus, Maximus ve ailesinin öldürülmesi yönünde emrini çıkarmak için fazla beklemez. Ölümden zor kurtulan Maximus artık bir gladyatör olarak eğitilmek üzere arenaya gönderilir. Maximus’un aklında tek bir istek vardır, Commodus’u öldürmek ve ailesinin intikamını bir an önce almak… Film 2001 yılında, Akademi Ödülleri’ne En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Ses ve En İyi Görsel Efekt kategorilerinde ödül sahibi olarak damgasını vurmuştu.

Ridley Scott’ın Gladiator 2’nun yanı sıra yeni Alien filmi, Raised By Wolves ve Battle of Britain yapımları üzerinde de çalıştığı bilinenler arasında yer alıyor.

Kaynak: www.beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Raid 2 Yeni Fragman Bomba Gibi! 2 – The Raid 2

The Raid 2 Yeni Fragman Bomba Gibi!

Raid 2 Yeni Fragman! Bu senenin bomba beklentileri arasında üst
"Bu Son Şansımız mı?" Programı 26 Nisan'da Başlıyor 3 – Mossville When Great Trees Fall 2019

“Bu Son Şansımız mı?” Programı 26 Nisan’da Başlıyor

On belgesel filmden oluşan program Bu Son Şansımız mı?, 26