Gölge e-Dergi 11. Sayı

7 Ağustos 2008
Gölge e-Dergi 11. Sayı 1 – 11Yaz geldi ve Gölge okuru sıcağa rağmen arttı. Öncelikle Gölge e-dergi okuruna ve yazar-çizerine teşekkür ederiz. Derginin sadece son sayısı ya da özel sayısı değil hâlâ ilk sayıdan itibaren bütün sayıları Gölge’nin yeni okurları ile buluşuyor. Buradan Gölge e-Dergi’ye link vererek okurla buluşmasını sağlayan bütün site, blog ve mail gruplarına da teşekkür ediyoruz. Temmuz ayında yaşanan bu okur patlamasının daha güzel bir Gölge çıkartacağından eminiz.Gölge’nin bu sayısının kapağı geçtiğimiz ay genç yaşta kansere yenik düşen çizgi roman sanatçısı Michael Turner anısına Emre Çıldır tarafından çizildi. Dergide Hakan Buhurcu’nun yazdığı “Michael Turner” yazısını da bulabilirsiniz.Gölge’nin bu sayıdaki çizgi romanları; Mustafa Yavuz’un yazıp çizdiği “Kaç”, Volkan Kurut’un yazıp çizdiği “Büyücü” (2. bölüm), Emrah Çıldırın yazıp çizdiği “Zahiri” (2. bölüm), Utku Tönel’in yazıp, Burak Kara’nın çizdiği “Vahiy” ve yine Utku Tönel’in yazıp Gökhan Gültekin’in çizdiği “Avcı”. Ayrıca Gökhan Gültekin’in illüstrasyonları ile Robert E Howard’ın püriten kahramanı Solomon Kane’in Kemiklerin Tıkırtısı hikâyesini Funda Akkaya’nın çevirisi ile okuyabilirsiniz.Bu sayıda Gaste’de her ay Uyuz’u çizen Yasemin Ezberci ile de özel bir röportaj yaptık.

Gölge’nin bu sayıdaki öyküleri Oğuz Özteker’in yazdığı “Çin Mahallesindeki Aydın” ve Ümit Kireççi’nin yazdığı “Kaarmanın Karısı”. Gizem Ölgen de bu sayımız için “Fantastik Kurgu’da Özgünlük” testi hazırladı.

Sinema yazılarında ise Cansu Korkmaz’ın “Clone Wars 3D”, Masis Üşenmez’in “Hellboy: Cehennemden Çıkan Çılgın Yaratık”, Barış Saydam’ın “Lonely Hearts” ve Fikret Karakurt’un “Alex Proyas Sineması”nı okuyabilirsiniz. Ayrıca Hasan Nadir Derin’in hazırladığı “2007-2008 Sezon Değerlendirmesi”nin son bölümü de bu sezon sinemaya gidemeyenlerin neler kaçırdığını bir kere daha göz önüne koyuyor.

Yazar Bilgin Adalı ise kendi kelimeleriyle yeni kitabı “Kariye Hazinesi”ni anlattı.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Efsane Cilt II 2 – Efsane cilt 2 002

Efsane Cilt II

Yves Swolfs’un yaratmış olduğu Efsane serisinin ikinci halkası olan “Ormanın
Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 Huzurlarınızda 3 – img1 418

Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 Huzurlarınızda

Studio Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 huzurlarınızda! Güçlü bir kadronun