Gölge e-Dergi 26. sayı yayında! Bu ay 2007 yılı Kasım ayında yitirdiğimiz Metin Demirhan’ı anıyor. Kutsi Akıllı, Murat Tolga Şen ve Mesut Kara yazıları ile Metin’i anlattı.

Gölge e-Dergi 26. Sayı

Gölge e-Dergi 26. Sayı yayında! Dergimiz ilk defa birkaç gün gecikti, umarım devamı gelmez.

[tozluta.jpg]Bu ay 2007 yılı Kasım ayında yitirdiğimiz Metin Demirhan’ı anıyoruz. Kutsi Akıllı, Murat Tolga Şen ve Mesut Kara yazıları ile Metin’i anlattı.

Bu sayıda Mahmud Asrar ile çok özel bir röportaj yaptık Gölge için. Mahmud’un Dc, Marvel ve Image Comics gibi dünyanın üç dev çizgi roman şirketine hangi çizgi romanları nasıl hazırladığını Gölge’de okuyabilirsiz.

Bu sayının çizgi romanları Hakan Tacal’dan İki Kuş, Bülent Sarılar’dan Ani Gelişmeler, Burak Kara’dan Prometheus.

Ozancan Demirışık ve Onur Bayrakçeken Holmes’in öyküsüne devam ediyorlar. Can Çelikel Esir Kanı’nın 3. bölümünü yazdı. Sadık Yemni’nin bu sayıdaki öyküsü Tozluta, Mustafa Kılcı’da bir Garip Yolcuyum öyküsü ile bu sayımıza katıldı.

Hasan Nadir Derin Antalya’da Portakal hasadını izledi ve Altın Portakal Güncesi’ni yazdı. Masis Üşenmez Zombieland’ı Gölge için izledi, Barış Saydam’da Looking For Eric filmini yazdı.

Emre Özgen bu sayıdaki denemesini yazmak için İbrahim Tatlıses’in en ağlak pşarkılarından birini seçti. ‘Bir Kulunu Çok Sevdim’ Adlı Arabesk Fantezi Parçanın Psikolojik ve Sosyolojik Açıdan Analizi’ni yazdı. Merve Veral, Nazım Hikmet’in Herkes Gibisin şiirini yeniden okudu.

Bu sayımızda klasik olmaya yüz tutan Katsuhiro Otomo’nun Akira’sını Gökhan Gök Kült Bir Anime olarak Yusuf Sakman’da manga sayfalarından Yaşlı Çocuklar ve Neo-Tokyo yazısı ile inceledi.

Yazarının Kaleminden sayfalarının bu sayıdaki konuğu Bülent Eriş. Eriş yeni kitabı Piamoesr’in Çemberi’nin yazım öyküsünü Gölge’ye anlattı.

Bu sayının kapağı A.Gökhan Gültekin’den geldi.

http://www.mediafire.com/download.php?nhrtl2mnjdb

http://hayalsaati.com/index.php?option=com_flippingbook&Itemid=69

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir