Gölge e-Dergi Mart 2011 Sayı 42 İnternette

2 Mart 2011

Gölge e-Dergi Mart 2011 Sayı 42 İnternette 1 – 183868 10150426247225006 620820005 16955716 1282443 nGölge e-Dergi Mart 2011 Sayı 42 çıktı. Gölge e Derginin bu sayısının kapağını aramızdan ayrılan bir büyük ustaya ithaf ettik. Ustalara Saygı, sayfalarımızda büyük usta İsmail Gülgeç’i anlattık elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce. Bu sayının Sinema Yazılarında Hasan Nadir Derin geçen ay incelemeye başladığı Oskar adayları arasından kendi adayını ödül töreninden önce belirledi, daha ödüller dağıtılmadan yazdığı ‘’Gözlerimizin Önünde Büyüyen Oskarlı Kuğu’’ yazısında Natalie Portman’a, Oskar ödülünü çoktan verdi.

Fikret Karakurt-‘’Zack Synder’a Sille Tokat’’ yazısında Sucker Punch filminin değerlendirmesini yaptı. Masis Üşenmez ‘’Trolljegeren (The Troll Hunter)’’ yazısında Dünya Trol Gerçeğini Kabul Edecek! diyor. Melahat Yılmaz Steampunk mucizesi 9u anlatıyor.

Edebiyattan Sinemaya Uyarlamalar serisi devam ediyor. Cinayetin Kraliçesi’nden Bir Polisiye Klasiği-On Küçük Zenci’yi,Caner Keler’in kaleminden okuyabilirsiniz.Bu sayıdaki Röportajlar, ‘’Süper Bir Kahraman Yarat’’ Konulu, Stan Lee tarafından düzenlenen uluslar arası yarışmaya katılan ve aralarında halk oylamasında dereceler alan Türk Çizerler ile yapılan söyleşilerde bu arkadaşları tanıyıp, çizdikleri karakterleri görebilirsiniz. Givoanni Scognamillo Röportajı 2 de-Giovanni ve Çizgi Roman Üzerine görüşlerini okuyabileceğiniz bu söyleşiyi Fatih Danacı yaptı.

Unutulmaz’’En Kahraman Rıdavan ve Tipitip’’ çizgi karakterlerinin usta çizeri Bülent Arabacıoğlu ile dünden,bugüne çizgi dolu hayatı üzerine yapılan röportajı Ahmet Yüksel gerçekleştirdi. Bu keyifli söyleşinin hemen devamında yer alan’’En Kahraman Rıdvan Kimdir’’konulu yazı Bülent Tellan’dan geldi. Bu sayının Çizgi Roman İncelemeleri-Fevzi Özçakmak-Çizgi dünyasının efsane Barbarı Conanı, Tunç Pekmen-Çizgi Roman kadın kahramanlarına değişik bir bakış açısı ile Buzdolabındaki Kadın Kahramanları, İlke Keskin-Wasteland’ı yazdı.

Oyun İncelemede-Cihan Türe X- Men Legends oyunlarını anlatıyor. Bu sayıdaki Öyküler, Rüya Foyacısı-Sadık Yemni, Çaresizliğin Böylesi-Atilla Bilgen, Av-Baran Güzel, Rüzgarı Hisset-Engin Dikkulak, Bu Senmisin-Merve Veral, Sonsuz Aşk-Funda Baykuş…

Bu sayının Öykü İllüstratörleri, Devrim Kunter, Mehmet Sevinç, Nadir Kutluhan, Gülhan D Sevinç, Yunus Kocatepe

Bu sayıdaki Çizgi Romanlar, Fatih Yürür-Berçem Gözde Ölmez’den Rüyadam’ın yeni macerası-Kül, Bora Aşık-Gerçeklik, Anıl Şahal-Alaca Doğan’ın yeni macerası-Ateş Geçirmez, Deniz Özkardeşler-Kayıp Havacıların Anısına bu sayının Pin-Up çizimi Mahir Tekdal’dan geldi. Grafik Tasarım- Gülhan D Sevinç

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,

Hepinize iyi okumalar…

Gölge’yi pdf okumak için: http://www.mediafire.com/?y90u9nzaf7qt034

Gölge’yi  flash okumak için:  http://issuu.com/golgedergi/docs/

Gölge Blogu- http://golgedergi.blogspot.com/

Gölge twiter da: http://twitter.com/GolgeDergi

Gölge deviantart da:  http://golgedergi.deviantart.com/

Gölge nin tüm sayılarını Issuu’dan online olarak okuyabilirsiniz: http://issuu.com/golgedergi

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Nuri Bilge Ceylan Türkiye Standında 2 – Nuri Bilge Ceylan Cannes Türkiye Standında 2

Nuri Bilge Ceylan Türkiye Standında

71. Cannes Film Festivali Ana Yarışma’da son filmi Ahlat Ağacı
Oscar'ın Yabancıları Ocakta İstanbul Modern Sinema'da 3 – The Square

Oscar’ın Yabancıları Ocakta İstanbul Modern Sinema’da

İstanbul Modern Sinema, 90. Akademi Ödülleri’nde “Yabancı Dilde En İyi