Gölge E-Dergi Sayı:24

24 güzel ay geçti. Biz, dergimizle, hep söz verdiğimiz gibi ayın ilk günü masanızın üzerinde olduk. Dergileri yazarları çizerleri oluşturur. Bizim de en iyilerinden yazar-çizerlerimiz var. Tam kadro, 24 ay boyunca karşınızdaydık. Dergileri her ne kadar yazarları çizerleri oluştursa da bir derginin hayat damarı okuyucularıdır. Bir dergi okuru varsa yaşar. Gölge’yi yaşattığınız için teşekkür ederiz. Gelecek sayımız ile 3. yılımıza gireceğiz.

lanetGölge’nin çizgi roman sayfalarında bu sayıda Meryem Çimen’in yazıp çizdiği Lanet, Mustafa Göçer’in yazıp çizdiği 3M+T, Duygu Saltık’ın yazıp çizdiği Akatsuki Gakunen’in 2. bölümü Ödeşme yer alıyor.

Yusuf Salman Gölge için Green Green anime serisini inceledi. Masis Üşenmez’de Küçük Deniz Kızı Ponyo’yu yazdı. Diğer sinema yazıları ise District 9 ile Fikret Karakurt ve Everlasting Moments ile Barış Saydam’dan. Hasan Nadir Derin Kel Ama Karizmatik, Sert Ama Sevimli yazısı ile Bruce Wills sinematografisini inceledi. Cansu Korkmaz Star Wars Evreninden Son Haberler’i Gölge için derledi.

Bu sayının öyküleri Sadık Yemni’den Öte Yer Fotoğrafçısı, Ceren Erdoğdu’dan Deli Gömleği, Serdar Kökçeoğlu’dan Biz Eskiden Yürürdük, Hakan Günay Aydınoğlu’dan Narsizm, Emre Demirok’tan Birinci Tekil Şahıs, Gökcan Şahin’den Hayalet Köpek ve Can Çelikel’den Esir Kanı hikayesinin 1. bölümü.

Merve Veral’da Gönderilmemiş Mektuplar denemesi de Gölge’nin bu sayısında yer alıyor.

Bu sayının kapağı Şükrü Bağcı’dan geldi.

http://www.facebook.com/l/;img42.imageshack.us/img42/4569/lanet.jpg

Gölge e-Dergi’yi pdf okumak için

http://www.facebook.com/l/;rapidshare.com/files/273319822/24.pdf

Alternatif pdf dergi linki

http://www.facebook.com/l/;download708.mediafire.com/nnahciadq2jg/nnitfgwunzb/24.pdf

Dergiyi flash olarak okumak için

http://www.facebook.com/l/;hayalsaati.com/index.php?option=com_flippingbook&Itemid=69

iyi okumalar…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’na Rekor Başvuru

Bu yıl “Dijital Yalnızlık” temasıyla gerçekleştirilen Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’na 53 farklı ilden toplam 490 başvuru yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir