Gölge E-Dergi Sayı:24 1 – lanet

Gölge E-Dergi Sayı:24

30 Ağustos 2009

24 güzel ay geçti. Biz, dergimizle, hep söz verdiğimiz gibi ayın ilk günü masanızın üzerinde olduk. Dergileri yazarları çizerleri oluşturur. Bizim de en iyilerinden yazar-çizerlerimiz var. Tam kadro, 24 ay boyunca karşınızdaydık. Dergileri her ne kadar yazarları çizerleri oluştursa da bir derginin hayat damarı okuyucularıdır. Bir dergi okuru varsa yaşar. Gölge’yi yaşattığınız için teşekkür ederiz. Gelecek sayımız ile 3. yılımıza gireceğiz.

lanetGölge’nin çizgi roman sayfalarında bu sayıda Meryem Çimen’in yazıp çizdiği Lanet, Mustafa Göçer’in yazıp çizdiği 3M+T, Duygu Saltık’ın yazıp çizdiği Akatsuki Gakunen’in 2. bölümü Ödeşme yer alıyor.

Yusuf Salman Gölge için Green Green anime serisini inceledi. Masis Üşenmez’de Küçük Deniz Kızı Ponyo’yu yazdı. Diğer sinema yazıları ise District 9 ile Fikret Karakurt ve Everlasting Moments ile Barış Saydam’dan. Hasan Nadir Derin Kel Ama Karizmatik, Sert Ama Sevimli yazısı ile Bruce Wills sinematografisini inceledi. Cansu Korkmaz Star Wars Evreninden Son Haberler’i Gölge için derledi.

Bu sayının öyküleri Sadık Yemni’den Öte Yer Fotoğrafçısı, Ceren Erdoğdu’dan Deli Gömleği, Serdar Kökçeoğlu’dan Biz Eskiden Yürürdük, Hakan Günay Aydınoğlu’dan Narsizm, Emre Demirok’tan Birinci Tekil Şahıs, Gökcan Şahin’den Hayalet Köpek ve Can Çelikel’den Esir Kanı hikayesinin 1. bölümü.

Merve Veral’da Gönderilmemiş Mektuplar denemesi de Gölge’nin bu sayısında yer alıyor.

Bu sayının kapağı Şükrü Bağcı’dan geldi.

http://www.facebook.com/l/;img42.imageshack.us/img42/4569/lanet.jpg

Gölge e-Dergi’yi pdf okumak için

http://www.facebook.com/l/;rapidshare.com/files/273319822/24.pdf

Alternatif pdf dergi linki

http://www.facebook.com/l/;download708.mediafire.com/nnahciadq2jg/nnitfgwunzb/24.pdf

Dergiyi flash olarak okumak için

http://www.facebook.com/l/;hayalsaati.com/index.php?option=com_flippingbook&Itemid=69

iyi okumalar…

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hulk Bölüm I: Hulk'un Kökenleri 2 – World War Hulk

Hulk Bölüm I: Hulk’un Kökenleri

Modern Bay Hyde Hulk, Marvel editörü ve yazar Stan Lee'nin

Telltale Game Series: The Walking Dead

Tamamıyla kendine has bir oyun dinamiği ile Telltale Game Series: