Gölge e-Dergi Şubat 2013 Sayı 65 Yayında

Ötekisinema yazarlarının da katkıda bulunduğu Gölge e-Dergi Şubat 2013 sayısı bayilerde… değil bir tık uzakta. Sözü editöre bırakıyoruz…

Gölge e-Dergi Şubat 2013 Sayı 65 Yayında 1 – golge edergi logo

“Merhaba.

Söz verdiğimiz üzere, her ayın 1inde masa üstünüzde, ilk okuyan siz olun. Buyrun, yeni bir sayıda bir kere daha birlikteyiz. Bu sayının kapağına Yunus Kocatepe imzasını attı. Pin-up İlker Yatı’dan…

‘’Senin Kahramanın Kim?’’ ve 4. Çizgi Roman Okurları Ödülleri 2012 konulu dosyalarımıza katılımlar sürüyor. Kahramanınızı yazın, hak edenleri ödüllendirmeyi unutmayın.

Öykü-İlka ‘’Bazen Güller Suda Ölür’’ 3 bölümüyle, kaldığı yerden devam ediyor, Semina’yı Çiftçi’mi öldürdü? Melahat Yılmaz Özberk’in öyküsü, illüstrasyon Gülhan D. Sevinç…

Yazarının Kaleminden sayfalarımızın bu ayki konuğu Ege Görgün, yeni çıkan öykü kitabı ‘’Cinbaz’ın’’ yazılım sürecini paylaşıyor bizlerle… Çizgi Roman ‘’Uyumlu Kutup Ayıları’’nı , üstad çizerlerimizden Firuz Kutal’ın farklı çizgi ve farklı anlatımıyla keyifle okuyacaksınız.

Röportaj konuğumuz bu ay Ankara’dan. Önümüzdeki günlerde yayınlanması planlanan ve çizgi roman okurları tarafından merakla beklenen ‘’Afşin Bey ve Orkun’’un çizeri,ressam,grafik sanatçısı Ramazan Türkmen.Röportajı Ahmet Yüksel gerçekleştirdi.

Öykü ‘’İkinci Göz’’ Can Çelikel’den.İllüstrasyon Yunus Kocatepe… Edebiyat’tan Sinema’ya Uyarlamalar-10 bölümünde Pİ’nin Yaşamı (Life of Pi) Dünyada çok satan bir kitaptan ve onun 2012 yılı sonunda gösterime girip bu yıl 2013 Oscar ödüllerinde tam 11 dalda ödül adaylığı bulunan film uyarlamasından bahsedeceğiz. Kitabımız ve filmimiz: Life Of Pi, yani Pi’nin Yaşamı’nı Caner Keler kaleme aldı.

Öykü ‘’The Hysteria Channel’’Tuğba Turan’dan. Tarihte Bu Ay sayfalarımızda Romantik akımın kurucularından ve üstatlarından Victor Hugo tüm bilgeliği ve beyazperde uyarlamalarıyla bu ay bizimle ve tabiki Melahat Yılmaz Özberk’in anlatımıyla.

Öykü ‘’Rüya Avcısı’’(İnsan Yüzlü Tren),(Kara Kadın) Erol Çelik’in kaleminden.İllüstrasyon Mehmet Sevinç… Film Kritik’te Hasan Nadir Derin merakla beklenen efsane çizgi roman kahramanı ‘’Karaoğlan’ın sinema uyarlamasını değerlendiriyor. Çizgi Roman ‘’Baltlar’’tüm heyecanıyla devam ediyor.Ah birde daha çok sayfa olsa! Yazan,çizen Mehmet Günay Ercan… Öykü ‘’Düşler Ece’si’’ Mehmet Berk Yaltırık korkutmaya devam ediyor.İllüstrasyon Mehmet Dal..

Sinema’da  2013 ün Merakla Beklenen Filmler’ini merak ediyorsanız Masis Üşenmez’ in bu yazısını merakla okuyacaksınız. Öykü ‘’Kadın Erkek İlişkisi Üstüne Garip Bir Muhabbet’’ Atilla Bilgen yazdı.İllüstrasyon Enver Gökhan Altun. Oyun İnceleme’de Kayra ‘’Keri’’Küpçü 2013 yılında oynamaktan keyif alacağımız yeni oyunları tanıtıyor bizlere… Öykü’’Kefensizler Mezarlığı’’ 2 ci bölümüyle devam ediyor.Kayahan Demir ‘in kaleminden. Sinema’da 2013 ün Oskar Tahminleri  Hasan Nadir Derin’in kaleminden.

Öykü’’Cin mi,Peri mi ?’’Gülten Ağrıtmış yazdı. Kuir Fest İkinci Yılında.Hasan Nadir Derin festival izlenimlerini yazdı. Çizgi Roman ‘’Alaca Doğan’’ 11 ci bölümün konu başlığı ‘’Ölümsüz Dostluk’’ Anıl Şahal yazıp,çizdi. Kahramanlar Sinema’da ‘’Sinema’nın Kurtarıcısı Süper Kahramanlar’mı?’’acaba !Hakan Tunga Kalkan’ın inceleme yazısında. Öykü ‘’Başlangıç ve Son’’Buğra Şenyüz’ün kaleminden.İllüstrasyon İbrahim Hakkı Uslu…

Çizgi Roman İnceleme’de İlke Keskin Marmara Çizgi  yayınlarından çıkan çizgi roman dünyasının iki efsane ismi Jodorovsky ve Boucg’un ortak çalışması ‘’Bouncer’i kaleme aldı. Öykü’’Bir Western Hikayesi’’Tunç Pekmen yazdı. İllüstrasyon Mehmet Kaan Sevinç, Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç…

Şubat 2013 Sayı 65 in oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için- http://www.mediafire.com/view/?858pmsp9qh0e072 

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- http://issuu.com/golgedergi/docs/g_lge_e-dergi__ubat_2013_say__65

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-http://golgedergi.blogspot.com/

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-http://golgedergi.deviantart.com/

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

Gölge e-Dergi’nin bütün sayılarını Issuu’dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi “

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir