Gölge e-Dergi Şubat 2014 Sayı 77 Yayında

golge 77Gölge e-Dergi Şubat 2014 sayısının kapağı Necmi Yalçın’dan geldi.

Oscar ödülleri öncesinde altın heykelciklerin en yakınında kimler var? Hasan Nadir Derin 6 senedir sürdürdüğü Oscar Toto yazılarına bir yenisini daha ekliyor. Bu sayıda Frank Miller’in senaryosunu yazdığı RoboCop’un çizeri Korkut Öztekin’le hem RoboCop’u hem de Manga: Bir kültürel Direniş Aracı kitabını konuştuk.

Sadık Yemni 2013’ü 4 kitapla tamamlayan Türk Fantastik edebiyatının en önemli yazarlarından. Yazarın 2003’de yazdığı ve yeniden basılan eşsiz fantastik kitabı Çözücü’nün günümüzdeki yansımalarını ve gerçek ile fantazya arasına sıkışan durugörü hikâyesini konuştuk.

Gölge’nin bu sayısında N. Hakan Tarhan, Melahat Yılmaz, Hüsnü Çoruk, Tunç Pekmen, Aslan Kızılçay ve Gülhan D. Sevinç yazılarıyla yer aldı. Hikaye yazarlarımızsa Mehmet Berk Yaltırık, Sadık Yemni, Erol Çelik, Fatih Onaydın, Esen Kunt, Ufuk Ali Kaftanlı. Yazarı’nın kaleminden sayfalarımızın bu sayıda konukları İskit kitabıyla Murat Başekim ve Ağlatan kitabıyla Erol Çelik.

İllüstrasyonlarıyla Naci Yavuz, Enver Gökhan Altun, Ebru Baş, Eren Ersoy, Zeynep Zeze, Erdinç Kalafat yer aldı. Çizgi romanlarımızı Eren Ersoy, Varol Gökdamar, Bora Orcal, Anıl Şahal, Hüseyin Esen ve Zeynep Zeze hazırladı. Arka kapak Hasan Beder’den geldi.

Gölge e-Dergi’yi indirmek için: http://www.mediafire.com/download/8ac26181u0cv31k/Golgedergi77.pdf

Gölge e-Dergi’yi online okumak için: http://issuu.com/golgedergi/docs/golgedergi77

Gölge e-Dergi’yi takip etmek için: https://www.facebook.com/groups/36357116499/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir